Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad 40 km-t biciklizni...

Szabad 40 km-t biciklizni naponta terhesen?

Figyelt kérdés
Tavasztól őszig biciklivel szoktam munkába járni, oda-vissza 40 km-t. Szezonkezdéskor mindig egy kicsit megterhelőbb elkezdeni, de utána jól esik kicsit mozogni. Szerintetek ez okozhat vetélést? Ha nem szabad, akkor esetleg könnyítve, hogy csak egyik nap odafelé, másik nap visszafelé? Vagy csak hetente 1-2-szer? 6 hetes terhes vagyok.
2021. márc. 10. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben vigyáznék inkább a 12.hétig tehát nem tekernék mert baleset is történhet vagy bármi.Használd a buszt inkább és otthon szobabiciklizz 40 perceket ha mozogni szeretnél vagy sétálj az is jó
2021. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom, az egyensúlyozást igénylő dolgokat kell kerülni, mert meg fog változni a súlypontod.
2021. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elesni nem szabad

Meg az ülés nyithatja a méhszájat


Egészséges terhességnél szabad biciklizni..



De:


Vérnyomásingadozás

Egyensúly probléma

Súlypontválltozás

Szédülés

Stb miatt veszélyes ehet.

Egy esés végzetes lehet a babára..

Nem most, mert védi a medencés még...de később.


Én nem mennék, de ez mindenki belátása szerinti.

2021. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha szokva vagy hozzá, akkor nyugodtan folytasd. Ha a téli kihagyás után folytatod, akkor óvatosan, fokozatosan szoktasd magad hozzá! Kerüld a komolyabb erőlködést! Amiből baj lehet, az nem annyira a tekerés, hanem egy esetleges baleset. Tehát légy kíméletesebb és óvatosabb, mint máskor, de nem kell mellőznöd a biciklizést.
2021. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a felfàzásra is!
2021. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj magadra, erezni fogod mit birsz, ha nem esik jol ne eroltesd. En az elsovel szulesig bicikliztem, bar kozel sem ennyit naponta, de konyebb volt, mint a gyaloglas, vagy a tomeggkozlekedes. A masodikkal viszont az elejen nem esett jol 5km se, nagyon faradekony voltam, aztan a masodik trimesztertol ujra jo volt.
2021. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Semmiképp nem szeretnék olyat csinálni, amitől baja eshet a babának. Megpróbálok inkább hétvégén kevesebbet biciklizni, aztán azon kitapasztalom, hogy mi esik jól, mi az, amit nem érzek megterhelőnek. Legrosszabb esetben többet járunk majd kirándulni, úgyis most jön a szép idő. Ti mit mozogtok/mozogtatok babásan?
2021. márc. 10. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Túráztam


De munka mellett én örültem, hogy élek, pedig semmi klasszikus terhesbajom nem volt.

Csak reggel 7 kor indultam, este 7-re haza

Hétvégén pedig gletteltem, festettem, tapétát szedtem le, parkettáztam a férjemmel.

(37. Hétig dolgoztam)


2. Babánàl meg rohangáltam a nagy után, túrázgattunk.. éjszakáztam a naggyal...

Nagyokat sétáltam vele, amíg tudtam...


3.

2021. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jajj, hát igen, egyáltalán nem biztos, hogy végig ilyen fitt és élettel teli leszek. :D Mi is fogunk szeptemberben költözni, majd az jó kis edzés lesz. De várom nagyon.
2021. márc. 10. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémamentes terhességnél nem gond szerintem. Én az első terhességemnél mindent ugyanúgy csináltam mint előtte, 2 helyen dolgoztam, túrázni jártunk, torna, mert hát én fitt kismami szeretnék lenni. Majd jött egy kis barnázás egy kis görcs, de a dokim azt mondta ez előfordul... Én azt javaslom ha ilyen tünetek vannak akkor pihi, fekvés, kímélés. Nekem akkor elment a babó. Most jobban vigyázok, es milyen jól tettem a genetikán derült ki hogy a lepény a méhszájon van, pihi, nincs házasélet, nincs torna, nincs biciklizés. Egy szó mint száz, figyeld magad, mire hogy reagál a Te szervezeted, hallgass a megérzéseidre.
2021. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!