Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetek folsavas vastabit,...

Szedhetek folsavas vastabit, ha elevitet is szedek?

Figyelt kérdés

Vastabi neve: Maltofer Fol 2x1-et kellene elvileg szednem, mert van egy kis vashíányom, de nem vészes! Mikor felírta a doki én kiváltottam és 2x1 szedtem be. 1 hét múlva fájt a hasam és vizsgálatra menntem de pont nem volt bent a dokim, így másvalakihez menntem. A helyetesítő doki azt mondta a 27 hetes babámra, hogy 29 hetes. Szóval egy hét alatt a babám 2 hétnyit nőtt?

Gondoltam, hogy van köze a folsavas vastabinak, ezért lecsökkentettem napi egyre, de még mindíg vannak kételyeim, hogy én elevitet is szedek. Ilyenkor mi van?


2008. dec. 4. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért változott meg a kicsi kora mert vastabit szedsz. Nekem Elevit mellett Magne B6-ot Jodid 100-at és Neo-Ferro Folgammát (vas+folsav) kell szednem.
2008. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Elevitet ne szedd minden nap, elég abból hetente 3. Én a másikat szedném a helyedben, ahogy előírják. Túl sok vitamin se olyan jó.
2008. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vastablettát szedd, ha doki ajánlotta. Az nem befolyásolja a babád méretét.
2008. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem szedem mindennap az elevitet akkor olyan mintha meg lennék fázva! Tüsszögök, bedugul az orrom, fáradt leszek és levert hangulatú, ráadásul lázas is leszek.

Ezért szedem inkább mindennap. :D

Köszi a válaszokat.

2008. dec. 4. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 38 hétig és a szoptatás alatt szedtem az Elevitet,16 hétig a folsavat is,kb 20 hétig az E vit. és 36 hétig a MagneB6-ot is.
2008. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!