Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sos. Vesegyulladásom van a 7....

Sos. Vesegyulladásom van a 7. hétben vagyok, szedhetek ilyenkor valami antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Ezeket a roh@dék orvosokat ilyenkor már pénteken nem lehet elérni, hiába hordjuk a pénzt 2 hetente a magánrendelőbe. Ha belázasodok 7végén mit csináljak? Kórház? Ügyelet? ott sz@rnak bele, hogy baja lehet a gyerekemnek, az én bajom. A háziorvosom az egyetlen aki felveszi a telót, de ha ő ír majd ma délután valamit akkor is jó lenne beszélni a nőgyógyászommal. Mára lett kész a vér és vizelet eredmény, tegnap a rendelőben a tesztcsík kimutatta a gennyet a vizeletemben, meg hát fáj a vesém.
2011. aug. 26. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászodat nem lehet elérni? Ez rendszeres? Még most válts! Ha gondolod, szívesen megadom az én dokim számát (Bp., XI. ker.), ő mindig elérhető bármilyen problémával...

Ne haragudj, a kérdésre többet nem tudok válaszolni, tényleg nődoki kell(ene) neked. :(

2011. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is magánorvost váltanék, én is megtettem anno.

Ha a magándokid elérhetetlen, nem ragaszkodnék az ő véleményéhez, bármelyik kórház terhesgondozójában segítenek, akár az ügyeletes orvos is. Velem sose voltak bunkók, pedig volt bajom nem egyszer.


A másik, hogy a háziorvosnak is tudnia kell, hogy milyen antibiotikumot, milyen gyógyszereket lehet felírni egy kismamának. De ha benne nem bízol, még most menj be a kórházba/klinikára egy nőgyógyászhoz a leletekkel, ne várd meg, míg rosszabbul leszel.


Lázra és fájdalomra egyébként nekem Algopyrint írtak fel az első terhességnél, azt szedhettem.


Nekem is zűrös volt a vizelet tesztem, bár a 12. hét után, és egy 5 napos Zinnat kúrát írt fel a nőgyógyászom, sok folyadékot kell azóta is innom, és teljesen rendben vagyok.


20 hkm

2011. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megvan a vér és vizelet eredményem, semmi eltérés nincs, nincs gyulladás, sem genny sem semmi. Tökéletes.

A háziorvos azt mondja, hogy a gerincem lehet a bűnös, azért sugárzik a fájdalom mindenhová, de ma reggel mintha a felfázás első jelét vélném felfedezni magamon de lehet már bebeszélem csak. Hétfőn nőgyógyász...

2011. aug. 27. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, kora terhesen (nem emlékszem már talán 5-6 hetesen) volt vesegyulladásom, én szemicillint kaptam.

Sok pihenés! És jobbulást!

2011. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonyát szedj! 1-2 nap és nem fog fájni a veséd! Remélem tudtam segíteni!
2011. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csiszer Lóránt válasza:
Az antibiotikum csak egyet csinál, kiírt minden a szervezetedben, jót és rosszat egyaránt ... csakis legutolsó esetben használd, természetesen probiotikumokkal együtt szedve, hogy az immunrendszered alapját, a bélflórád visszatelepítsd. A legjobb ha nem ölöd a vírusokat antibiotikumokkal (életellenes (szerekkel)), hanem az immunrendszered erősíted (vannak natúr termékek erre), hogy az álljon ellen a fertőzéseknek. 3 éve nem szedünk a családomban antibiotikumokat és itt vagyunk. Isten áldjon!
2015. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!