Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhesseget...

Méhen kívüli terhesseget hogyan tudja egy kismama megkülönböztetni a mehen belulitol? Vannak tunetei?

Figyelt kérdés
Kb ugyanazokat a tüneteket olvasni neten a mehen kívüliről mint a mehen belulirol. Szombaton megyek orvoshoz, pozitívat teszteltem. Görcsöl a hasam, szédülök, a hideg ráz es aluszekony is vagyok. Kicsit megijedtem mert ugyanezeket olvastam a mehen kivuli terhesseg runeteirol is.
2021. márc. 17. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Amikor már érzed, akkor nagy baj van. De az orvos ezt könnyen megállapítja.
2021. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Ezek jelezhetik a méhen kívülit,de nem biztos hogy azt jelzik, sima terhesség is lehet. Ultrahanggal lehet csak megállapítani. Ha nagyon rosszul vagy, ne várj szombatig, mert ha tényleg méhenkivüli, az életveszélyes is lehet.
2021. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

A méhen kívüli terhesség speciális tünetei elöször a 12. hét körül jelennek meg, amikor a petevezetöt kezdi feszíteni, ez erös, késszúrás szerü fájdalmakat jelent, viszont ilyenkor már veszélyes is lehet.

Elötte semmi más tünete sincs, mint a rendes terhességnek, a te tüneteid simán terhességet jeleznek.

Korábban csak az orvos tudja megállapítani UH-val, neked ezzel nem érdemes foglakozni, mert csak fölöslegesen idegesíted magad.

2021. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ha a kérdezö most tesztelt pozitívat, akkor még semmi esetre sem lehet veszélyes az esetleges méhen kívül terhesség, az csak késöbb probléma
2021. márc. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
en csak ettől a folytonos hidegrazastol tartok. Olyan mintha folyton lázas lennék.
2021. márc. 17. 08:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ugyanezek a tüneteim voltak és nem volt méhenkívülim. Teljesen normális a hidegrázás, én augusztus elején teszteltem pozitívan, aztán folyton fáztam a 30 fokban is.
2021. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek dokihoz pont 5 hetes leszek, csak hogy megnyugodjak jó helyen van e. Engem is napok óta ráz a hideg, egész nap álmos vagyok este még sem alszok jól. Láz nincs néztem. Görcsök nekem csak pár másodpercig tartanak, viszont nyilalgat is nekem inkább jobb oldalon is. Én is izgulok a méhen kívüli miatt.
2021. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem, nekem is eléggé görcsölt a hasam (mondjuk most sem múlt el 8,5 hetes vagyok) ráadásul én beágyazódástól 3napig kicsit vérezgettem is és folyton rázott a hideg. Ez is megmaradt, esténként rendesen reszketek. És jó helyen van a baba. Mondjuk én úgy tudom 7 hét körül már veszélyes, nem 12.
2021. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Remelem nem lesz gond. 1 hete dolgozni se tudtam bemenni. Remélem azért ez csak az elején lesz így. Kb semmilyen ételre nem tudok ránézni. Tegnap össz vissz 2 db fott tojást ettem egy kis cekla salátával. Viszont sokat iszok
2021. márc. 17. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ezek a tüneteim voltak. Fáztam, fazok állandóan.mindjart megjön érzés, illetve ülve akár és báehol el tudtam volna aludni.

11hetes terhes vagyok.


Nekem volt méhen kívülim, ott ami 99%ban jelen van tünet, az a folyamatos barnázás, ileltve ilyen kávezacc szerű barnázás.

Emellett nem mindjárt megjön érzés, hanem a petefészek szúr.


Nekem 9hetesen vették el, akkor durrant szét a petevezetőm is... 7hetesen voltam elsőre, azzal elküldtek, hogy nem látnak semmit, 2 hét mulva menjek vissza. Kontrol elötti napon olyan fájdalmam volt, ügyelet lett, ott mondták, hogy az egyik petevezetőm kuka...

2021. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!