Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diaphyllin használt neked?...

Diaphyllin használt neked? Mire jó pontosan?

Figyelt kérdés
Mellékhatást okozott valamilyet?
2010. aug. 19. 09:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja, 26 hetes vagyok és sokat keményedik a pocakom, erre kaptam. plusz arra, hogy 3100-ra nyílt a méhszáj.


Írjatok légyszi! :-(

2010. aug. 19. 10:07
 2/5 anonim ***** válasza:

A Diaphyllin egy szteroid származék.

Nekem gyermekkorom óta aszthmám van,nem súlyos de szoktam befulladni.Én is szedtem ezt a gyógyszer nem terhesen és terhesen is.A babának semmi baja nem lesz tőle,tágítja az agyi ereket és a tüdőben a léghólyagocskákat.Tehát könnyebb lesz a légzésed tőle.Kicsit nyugtató hatása is van.Ezért adják pocak keményedésre is.

Mellékhatást nálam nem okozott.


34 hetes km.

2010. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, most veszem be az első szemet ebéd előtt.


Muszáj, hogy valami hasson végre, mert a magnéziummal úgy néz ki, semmire nem megyek :-(

2010. aug. 19. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
A Diaphyllin-nek simaizom ellazító hatása van és nem szteroid. Így segít a méhizozat ellazításában. ezért szokták asztmában is szedni, mivel a hörgő simaizmait ellazítja, így oldja a hörgők görcsét és javítja a légáramlást. Javítja a keringést. Én is szedtem egészen a 36. hétig a magnézium mellett, mivel nekem is nagyon sokat keményedett a pocakom. 40+3-ra született a pici fiam. És melléhatáskét szaporább szívverés jelentkezett, de elfogadható mértékig.
2010. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mellékhatásként nálunk is szapora szívverés jelentkezett, csak épp a babámnál - ő lett tachikard-így kórházban kötöttünk ki visszatartásra a 32. héttől.

Szóval nálunk nem volt szerencsés. De nem ijesztésképpen írom.

2010. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!