Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet így dolgozni vagy...

Lehet így dolgozni vagy veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy kis tanácsra lenne szükségem

Gyárban dolgozom 4 műszakban 2*12 óra nappalos műszak és 2*12 óra éjszakai műszak viszont babát várok tegnap derült ki, tervezett volt csak nem gondoltuk hogy ilyen hamar összejön, tanácstalan vagyok igaz még korai a terhesség 4-5 hetes lehetek kB és nem tudom hogy így mennyire veszélyes 4 műszakban 12 órában dolgozni főleg úgy hogy állni kell dolgozhatok így vagy már most jelentsem be a munkahelyen hogy babát várok?hányinger émelygés az már most van, azok válaszát várom akik voltam ilyen cipőben és hogy hogyan oldották meg! Köszönöm szépen előre is


2021. márc. 18. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Ne jelentsd még be, mert hivatalosan csak akkor leszel terhes, amikor az orvos erről ad papírt. Addig pedig vissza is élhet vele a munkáltató és kirúg, mert nem vagy még védett státuszban.


Házi orvossal kiirathatod magad táppénzre, két hétig, utána nőgyógyász megállapítja a terhességet, utána pedig kérsz könnyített munkát, ha a jelenlegi veszélyes a babára. Ha ezt nem tudnak biztosítani, akkor mentesülhetsz a munkavégzés alól.

2021. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen nem dolgozhatsz éjszakai műszakban. Ha dolgozni akarsz, kérj könnyített munkát az üzemorvostól.
2021. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen se éjszakai műszak, se túlóra nem adható és nem is vallalhato
2021. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget

Annyit tudtam most intézni hogy jovohet péntekre kaptam időpontot nodokihoz mert addigra már lehet is látni valamit addig pedig marad a 12 orazas

2021. márc. 18. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!