Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napok óta fáj a hasam alja,...

Napok óta fáj a hasam alja, mintha megakarna jönni. Ez 22 hetesen normális? Pihenek sokat de ezt nem tudom mitől lehet.

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyanez volt 30 hetesen. A 31. héten pedig megszültem. Azóta 2 hónaposak az ikrek.

Én sem gondoltam arra hogy ezek "olyan" fájások.

De hátha neked nem lesz semmi bajod.

Pihenj amennyit csak tudsz!

Nem lenne senkinek sem jó ha éppen most jönne ki az a baba.

Nem akarlak rémisztgetni, de a szobatársam is így volt, és 25 hetesen megszült.

Vigyázz magatokra!

2010. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezzel most biztos megnyugtattad szegényt. a legjobb lesz ha rákérdezel az orvosodnál, remélhetőleg semmi baj nem lesz.
2010. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:-(azt hittem a válasz a tartószalagok nyúlása lesz..erre nem számítottam.DE hisz 22 hetesen még nem is életképesek
2010. aug. 19. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rémisztgetés céllal írta az első amit írt.És sajnos van ilyen.

Tudod a tartószalagok nyúlása,méhizomzat feszülése nem mensis görcs!Benne van a nevében is "nyúlás" "feszülés" az teljesen más.És ráadásul még nagyon pici az a baba ahhoz,hogy a medencét nyomja,méh izomzatát feszítse.

Egyáltalán nem jó dolog a mensis görcs,szerintem beszélj dokival.

Pihenés felpolcolt lábbal,MagneB6,sok folyadék.Egyenlőre ennyi a többit orvos elmondja.


Ahogy írtad,22 hetesen nem igazán életképes még a baba,úgy 5-10% esélyt szoktak mondani az életben maradásra.


Gyorsan dokival beszélj.


34 hetes km.

2010. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen normális!!!! Nehogy megijedj! Magne B6-ot szedhetsz 2X2-őt, de beszélj a nőgyógyásszal, ő majd eligazít. Nagyon gyakori tünet szinte a terhesség teljes időtartama alatt előfordulhat.
2010. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ezek nem görcsök csak nyílaló fájdalom a combokba a hüvelynyílásomhoz a medencecsontokba.Meg nem állandó csak időszaki.30 hétre szült ikerkismama miért jöttek ilyen hamar??Én is ikreket várok:-)
2010. aug. 19. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző keveri a keményedést a hasi görcsökkel. Sztem neked nem keményedéseid vannak, feltétlen hívd fel az orvost, vagy menj be holnap rendelésre. Sok sikert!
2010. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mondták odabent a kórházban konkrétan hogy miért jöttek hamarabb. Csak találgattak.

Mikor ezek a "fájások" voltak, pihentem egész nap, és a 3. napon már annyira elviselhetetlen volt, hogy menni kellett a kórházba.

Mikor elindultunk itthonról rendszertelenek voltak a fájások, a kórházban viszont már 2 percesek. Bementem az előkészítőbe, akkor már 4 ujjnyira voltam kitágulva, és azonnal meg is császároztak.

Hál' Istennek semmi komplikáció nem volt a műtét közben. EDA-t kaptam, így nem éreztem semmit.

5 hétig voltunk bent a kórházban, 1480g és 1530g-mal születtek.

Meg kellett várni még betöltik a 36 hetet, amikortól már nem számítanak koraszülötteknek.

Rémes volt az az 5 hét. Nem kívánom senkinek.

De az ikrek feledtetek velem mindent. Minden 3 órában menni kellett őket szoptatni, így aránylag gyorsan eltelt 1 nap. Már mind a 2 baba 3,5 kg felett van, rengeteget esznek.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült.

Mégegyszer pihenj nagyon sokat, és ha nem javul akkor keresd fel a dokidat. Ezzel nem érdemes játszani.

Én is csak halogattam, hogy ezek nem lehetnek még fájások, hiszen csak 31 hetes vagyok. És tessék.

Azóta 2 hónaposak az ikrek.

Remélem nálad nem ilyen probléma van.

Szurkolok hogy ne legyen semmi baj veletek.

2010. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,aranyos vagy.Nem nem görcseim vannak csak olyan kellemetlen nyílalásaim...lehet rosszul fejeztem ki magam.És 20 hét óta semmit nem csinálok csak felemelt ágyvéggel pihizek:-)
2010. aug. 19. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!