Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lusta a babám, lusta gyerekem...

Lusta a babám, lusta gyerekem lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

19 hetes vagyok, első babámat várom.

Az orvos megjegyzést tett a tegnapi genetikai ultrahangon, hogy elég lusta a babám, ezért biztos lusta gyerekem fog születni mert hogy mozgás szegény életet élek...

Tény, hogy nem túl aktív baba. 12 hetes ultrahangon aztán a 16 hetesen és most a genetikán sem volt hajlandó mocorogni. Pedig ettem csokit, ittam colat, mozgattam a hasam én is. De hiába. Ő csak pihent :)

A mozgásszegény élet sajnos a magasvérnyomás miatt lett.... 9 hetesen 240es vérnyomással kerültem kórházba ami azóta gyógyszerekkel szépen beállt 100ra. Viszont a legkisebb mozgásra is felugrik 140-150re. Ezért fekvésre vagyok ítélve, de ennek ellenére is igyekszem valamennyit mozogni.

Egyébként a babával minden rendben van. Minden értéke tökéletes.

De a kérdésem az lenne hogy az én hibám, hogy nem olyan aktív a babám? Mit tehetnék ha ultrahangra megyek, hogy kicsit aktívabb legyen, ha a csoki, Cola és társai sem segítenek?!

Tényleg "lusta" babám lesz miattam?


2021. márc. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te hibád és egyáltalán nem biztos, hogy nyugodt lesz születés után is!

A lányom is "lusta" volt (nekem a kóla és a jeges víz segített valamennyit, de nem sokat). Még örültem is, hogy szuper, lesz egy gyerekem aki csak enni és aludni fog... Aham...

Most 4 felnőttet simán lefáraszt egy nap alatt. Brutális mennyi energiája van. 2 éves, 5-6 km-es túrákat tesz velünk és nem hajlandó beszálni a túrazsákba.

2021. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy paraszt az orvos, én többet biztos nem mennék hozzá... És nem, nem a te hibád.
2021. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém nem lusta lett, hanem nyugodt. Az enyém sem nagyon akart mozdulni, a 35 perces buszúton elringatódott...
2021. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz ettől lusta. A kedves dokid amúgy mit ajánl erre a helyzetre? Te nem mozoghatsz és mégis beszól?

Én nem tudtam felállni sem az ágyról terhesen, mert komoly gondok adódtak, nagyon rosszul voltam. A lányom egész nap ugrál, pörög, táncol, 3 évesen hagyta abba a délutáni alvást, azóta napi 14 órát végig ugrál.

2021. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ettől aztán nem lesz lusta, de még az sem biztos, hogy nyugodt baba lesz.

Az én fiam is nyugodt volt pocakban, ez volt a betetés...😅


A vernyomasod miatt neked a legfontosabb a pihenés. Biztos tudod mennyi probléma lehet belőle..

2021. márc. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem függ össze a baba mozgása azzal, hogy te mennyit mozogsz. Mellesleg az, hogy abban a 2-szer max. fél órában "lusta" volt, nem jelenti azt, hogy amúgy is keveset mozog. De ha keveset is mozog a pocakban, attól még lehet majd eleven gyerek.
2021. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is lusta volt a pocakomban most meg örülök, ha este 10 és reggel 6 között nyugton van. Szó szerint. Persze nincs ...ritka, hogy hajnali 3 kor nem kezd el szólítgatni, hogy “unatkozikxD”. Szörnyű alvó baba volt mindig óránként kelt pff csak menne és menne:) 3 éves múlt ha nem futkoshat reggeltől estig nem tudod letenni. A huga ennek az ellenkezője pedig a pocakomban Ő nagyon aktív volt éjjel nappal rugdalózott és majd kiszakadt a hasam. Erre jó alvó és sokkal nyugodtabb. Nekem úgy látszik mindkettőnél az ellenkezője lett :D
2021. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!