Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németország?szülés?

Németország?szülés?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok,azon törtem a fejem ha esetleg apuka nem lesz itthol mikor be indul a szülés kit kell felhivnom hogy mentőt küldjenek.A korházat ahol szülni fogok?

2021. márc. 27. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy mentőt kell hívni? Nálunk nem küldenek ki autót, csak ha baj van. Óráid lesznek valószínűleg vajúdni, akárhol van a férjed addigra hazaér, el pedig ne utazzon. Hívd fel a telefonszámot amit kaptál, hogy vajúdsz, és majd adnak tanácsot, de nem hiszem hogy a mentő lesz az első.
2021. márc. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltál az adott kórházban szülésgtervezésen (Geburtsplanung)? Ott meg lehet kérdezni, hogy mi az ajánlott ilyenkor. Ez attól is függ hogy mikor indul be a szülés (pl koraszülésnél hívj mentőt) vagy hogy a baba feje beékelődött-e már (és így nem csúszhat előre a köldökzsinór) és nem is vérzel akkor simán taxi is elég.

Nekem a korházban adtak egy taxi utalványt arra az esetre ha férjem nem lenne otthon bevinni a korházba,de szerintem ezt nem csinálják minden kórházban Németországban.

2021. márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek nőgyógyászhoz,akkor kapom a beutaló papiromat a korházba.

Csütörtökön megyek,hétfőn gondoltam felkeresem a korházat,míg válaszolnak,időpontot adnak stb addig meg lesz a beutaló papirom is.

Meg kérdem majd a nőgyógyászom is erről,meg a korházat is.

A férjem sajnos 12-13órákat dolgozik,minden nap hazajön de mivel kamionsofőr így nem csak a közelben furikázik.

Egy szomszéd néni ajánlotta fel a segítségét,ha szükség lenne rá de ő is dolgozik,csak úgy be ugrott hogy mivan ha nem lesz itthol a párom,amúgy is rettegek.

2021. márc. 27. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nem Németország, hanem Ausztria, de nálunk úgy volt, hogy a 36.héttől abba a kórházba kellett vizsgálatra menni, ahol a szülést terveztem. Amikor már mindenórás voltam, mindig átbeszéltük, hogy haza szeretnék menni vagy be szeretnék feküdni. Lehet, hogy meg tudod beszélni a kórházban, hogy befekszel, mert nehezen tudsz bejutni a kórházba ha megindul a szülés.
2021. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként taxi🤷🏼‍♀️
2021. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy még a Rotes Kreuz-nál érdemes érdeklődni, hogy vállalnák-e a kórházba szállításodat és ha igen, milyen feltételekkel.
2021. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!