Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyulladáscsökkentő...

Milyen gyulladáscsökkentő szer szedhető terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Mi az a gyulladásgátló/ gyulladáscsökkentő hatású vegyület, ami alkalmazható terhesség alatt? Konkrét orvosság, vagy terhesség alatt biztonságosan fogyasztható gyógynövény is jöhet. Fontos, hogy tényleg hasson a gyulladásra. Az önmagában nem elég, ha csak fájdalomcsillapító vagy lázcsillapító, mint a paracetamol (pl. Panadol), mert az nem gyulladáscsökkentő.

2021. ápr. 2. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mi lenne, ha erről konzultálnál mondjuk egy orvossal? Eleve az sem mindegy, hogy milyen gyulladásról van szó...
2021. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek az elsővel. Konzuktalj az orvosoddal.

Ha sürgős akkor hívd fel az ügyeletet, biztos segítenek telefonon keresztül. Vagy esetleg a védőnőt keresd meg telefonon, vagy e-mailen.

2021. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vedono vagyok, de ez mar orvosi kompetencia.
2021. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak tudni szeretném az esetlegesen felmerülő helyzetekre. Ahogy az is közismert, hogy lázcsillapításra a paracetamol adható terheseknek, biztos van ilyen vegyület (vagy gyógynövény) gyulladásra is.
2021. ápr. 3. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyulladásra célzott kezelés kell.
2021. ápr. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elmúlt évtizedeimben rengeteg gyulladásban volt már részem és sose tűnt fel, hogy bárkit is izgatott volna a "célzott kezelés".
2021. ápr. 12. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Vény nélkül ilyen gyógyszer sajnos nincsen. Orvos irhat fel olyat amit lehet szedni várandósan.

Ha derék vagy izületi fájdalmad van esetleg arra gyógynövényként az árnikát tudom javasolni.

2021. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudni mire kell a gyulladáscsökkentő, ha esetleg a fogadra, akkor tudom javasolni a jegelést. Sajnos én nagyon fogbajos vagyok, előre féltem mi lesz velem a terhesség alatt ha nem szedhetek gyulladáscsökkentőt ha baj van. Doki mondta hogy jegeljem, gondoltam magamba szrt se fog érni. Viszont olyan szépen hatott, hogy alig maradt fájdalmam, úgyhogy ez a jegelés dolog nem hülyeség.
2021. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!