Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babát tényleg lehetséges...

2. babát tényleg lehetséges érezni már 13 hetesen? Van aki ilyen korán érezte, és tényleg a baba volt?

Figyelt kérdés
A védőnő mondta, hogy akár már 13-15 hetesen is érezhetem a másodikat. Nekem ez a 13 nagyon extrém korainak hangzik, ezért érdekelne, hogy van-e valaki, aki valóban tutira már a babát érezte ennyire korán?
2021. ápr. 4. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Mire a genetikaira mentem èreztem.


1. Babát 19 hetesen csak

2021. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen, a 12. heti uh-n már éreztem, előre meg tudtam mutatni a szonográfusnak, hogy hol van. ;)

Első babával meg csak a 22. héten voltam biztos, nyilván azért is, mert nem tudtam, hogy mit kell figyeljek plusz ott mellső fali lepényem volt.

2021. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, én 13 hetesen éreztem.
2021. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Inkább azt vettem észre, hogy anyukák közt divat lett egymásra licitálni, hogy ki milyen korán érezte.

Érdekes, mert 100 éve elég gyakori volt a sok gyerek, mégis azt tanulták a babák, hogy amikor megmozdul, onnan még 20 hét. Elég sok anyukából kipiszkálták volna a gyereket 7 hónaposan....


Az valószínűbb, hogy aki volt már terhes, az tudja, hogy milyen a baba első pici rezdülése. Ami megtévesztetően hasonlít arra, mikor a levegő mozog a belekben. Főleg a 10-12 hét után, mikor sokan annyira puffadnak, hogy még a pocak is látszik.


Azt azért kétlem, hogy valaki érzi, mert kb 5-6 cm, és olyan picike a keze és a lába, hogy el se éri vele a méh falát. Bőven van még helye.

2021. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

4, akkor kételkedj. Kit érdekel? :) Elsőt kb. 19. héten kezdtem érezni, de a 23. héten vált egyértelművé, addig letagadtam, ha kérdezték. Hülyének is nézett mindenki, miszerint "nem igaz, hogy nem érzed!" és magyaráztak mindenfélét pillangókról és miegymásról, én meg csak pislogtam, mert kicsit sem hasonlított, és ez még jobban elbizonytalanított abban hogy azt érzem-e.

Második terhességnél viszont semmi bizonytalanság nem volt bennem. Egyértelműen ugyanazt éreztem a 12. héten, mint a másodikkal a 19. hét körül. Nem gázt, nem puffadást.

Egyébként mindkét gyerek épphogy a 38. héten született.

2021. ápr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első gyermeket 16 hetesen éreztem, most a másodikat 14hét óta :)
2021. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már az elsőt is 14 hetesen éreztem, a másodikat 13, a harmadikat 15. 😊
2021. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Első kettőt nem éreztem korán. 3.előtt volt egy vetésem érzékennyé vált a hasam, ígya 3.at a pillangó érzést12 hét után én is azt hittem beképzelem, 16.héten 1-2 naponta éreztem, 18 héttől vált rendszeressé.

A 4. babát sajnos elkellett vetetni 14.hétben, de már előtte 1 héttel éreztem.

2021. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt 14 hetesen éreztem a másodikat 19 hetesen.
2021. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4

Anyukám engem mint első gyerekét 30 éve is érzett a 13. Héten


Emiatt áprilisi időpontra írták ki, mert akkor biztos nagyobb a magzat ( nem voltak jó uh-ok)

Júni 1-jén születtem

2021. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!