Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is ennyire para mami?...

Más is ennyire para mami? Alig várom a 12. betöltött Hetet.

Figyelt kérdés

Mindig aggódok, hogy ugye nem lesz semmi HA..? 12. hétig nem is merjük elmondani senkinek, annyi rosszat hallani, ên hülye meg olvasom a fórumokat.. azt hittem boldog babavàrásom felhőtlen terhessègem lesz, ehhez képest szívem szerint hetente mennèk nőgyógyászhoz lecsekkolni minden oké-e.. (nem, nem megyek el, eddig 2* voltam a kötelező vizsgálatokon.) Tegnap léptem be a 11. Hétbe, a két vizsgálat alatt mindent rendben talált a doki,

Szèpen fejlődik, akkor már kicsi a valószínűsége a bajnak ugye? Felfoghatnám úgy is, hogy míg nem görcsölök, nincs bármi más rossz jel addig minden rendben van..


2021. ápr. 5. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt hittem,hogy majd ha betöltöm a 12.hetet elmúlik az aggódásom,de mikor eljött akkor meg máson idegeskedtem. Tudom könnyű ezt mondani,de ne stresszeld magad,rendben lesz minden higgy benne.
2021. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Aztán 12-36-ig azért aggódsz, hogy ne legyen koraszülött, 36-40-ig, hogy a szülés rendben legyen, aztán 1-2 éves kor között jön a miezapötty? lélegzikmég? miértnemforogtejóég?? Aztán 3-ig a miért kakil, miért nem kakil, mikor teszi le a pelust, miért nem beszél, stb. 3-7ig, hogy mi van vele az oviban, amikor te nem látod, felkészül-e a sulira, 1-4 osztályig lemarad-e az olvasásban, miért szivatják más gyerekek, mit mond a tanárnéni, hányas lesz a matek témazáró, stb. majd felsőben a gimis felvételire készülés, gimiben a továbbtanulás, utána az egyetem, diplomázik-e, közben a párkapcsolati problémái kicsinálják, szexszel-e már, miért sír, miért nem mondja el, felnőttként a mi lesz vele, hogy fog élni, kivel fog élni, és aztán meghalsz és végigaggódtad az életed.


Csak mondom ... ez nem 12 hétig tart.


Ha több gyereked van, akkor meg ezt az egészet szorozd meg 2x, 3x...

2021. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
A vetélés esélye tényleg jelentősen kisebb lesz, ha a 12. hetet betöltöd, de szerintem az aggódás nem múlik el, csak más lesz a tárgya. :D
2021. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos sokaknak a 24.hét körül hal meg a babája.

Én végig rettegtem a 28.hétig. Utána pedig a szülésig, hogy nehogy egyszer csak ne mozogjon...Persze ilyenkor dobálnak be rémhíreket az oldalak.

Mióta megszületett, azóta is idegeskedek, de máson. Most már nem félek annyira, hogy csak úgy meghal

2021. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

12. hét után lesznek a genetikák, azon is lehet épp eleget izgulni, aztán meg a cukrod, a toxémia fenyeget, a szülés körüli esetleges gáz dolgok, koraszülés, akármi

Mozog e eleget, nem mozdult napok óta stb lesz még bőven

Aztán ha kint van na onnan jön csak az igazi ideg, bölcsőhalál réme 2 éves korig minden este és a többi és a többi..

2021. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Levonva a tanulságot a hozzászólásokból, egyszerűen a gondolkodáson kell változtatni. Mert mindig lesz valami amin aggódhatok, és akkor úgy telik el a 9 hónap hogy nincs örömöm benne. Irigylem azt aki laza és úgy fogja fel “miért ne lenne minden rendben? Ha gond lesz és gondolok rá sem tudok változtatni rajta..” Nos, fel van adva a lecke..
2021. ápr. 5. 12:20
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Ja igen ez a 24. hét igaz, mikor szültem akkor hoztak be épp egy 24 hetesen szülőt mellém, hallottam ahogy mondták hogy sehogy sem tudják már bent tartani, mert már látszott a feje is, megszülte.

Egyik osztálytársam is szintén 24 hetesen szült meg.

2021. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Terhesen az voltam, aztán a bolcsohalal 6 hónapos “határidejéig” megint. De mástól nem féltem/felek ennyire. Ezektől rettegtem. 38 hetes terhesen is, hogy halva születik.

Most már elmúlt egy éves és nem vagyok paramami pl ha elesik vagy ilyesmi és nem óvom mindentől. Hagyom felfedezni. De születése után is csak a bolcsohalaltol paraztam.

2021. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

2-es tökéletesen megfogalmazta.

Ha nincs gyereked akkor is aggódhatsz, elüt egy autó, szívrohamot kapsz, vagy rákot. Ha van gyerek az ember őt jobban félti és miatta aggódik, aztán amikor megszületik egy idő után magadért is aggódhatsz, mert látod milyen sok idő míg felnő és addig teljesen rád van utalva.

Az esetek nagy többségében nwem történik semmi, gyerekek felnőnek, szülők megöregszenek. Azt nem hiszem, hogy az aggódás megelőzné a bajt, hacsak nem reális aggodalom, pl. veszek konnektorba gyerekdugot, meg babarácsot, hogy ne essen le. Az nem tőled függ, hogy van-e valamilyen genetikai betegsége a 12. héten.

2021. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

A 9hónap alatt mindig lesz min aggódni. Vizsgálatok, fura testi tünetek, miért nem mozog annyit stb..

Ne olvasgass szerintem semmit,max.a terhesség hétről hétre infokat, h.épp hol tart a babád. Ennyi.

2021. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!