Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus fertőzés terhess...

Streptococcus fertőzés terhesség alatt! Megfertőzheti a méhen belül fejlődő babát?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok, szerencsére a méhszájam zárt, hüvelyi folyást panaszoltam, orvosom vett kenetet, kitenyészett belőle a streptococcus baktérium. Természetesen kapok rá gyógyszert, azonban nagyon félek.


Ez a baktérium megfertőzheti a babát méhen belül? Felkerülhet valahogy a méhlepénybe ez a baktérium? Okozhat már most valamilyen problémát a babánál?


A válaszokat köszönöm.


2010. aug. 20. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem megijeszteni akarlak, de koraszülést okozhat ez a baci, DE CSAK HA NEM KEZELIK! Nekem sajnos szülés után derült ki, 31 hétre született a fiam, mivel soha semmi panasz nem volt, sem bővebb folyás, sem más, ezért ezt nem nézte a doki, mert csak 36. héten szokás. Minden előjel nélkül beindultak a fájások, és már nem tudták visszafordítani. Ez nem a mamára, hanem a babára ártalmas sajnos, a szeme, orra, füle fertőződhet meg, de ezt antibiotikummal kezelik, ha szüléskor nem is történik ez meg. Nekem a szemére húzódott, de szerencsére kikezelték és semmi baj nem történt. Most 33 hetes terhes vagyok, és mivel már egyszer bajt okozott, most huszon pár hetesen vizsgálták és megint bennem volt, de antibiotikummal (sajna a nevét elfelejtettem) kezelték, és már két tenyésztésem is negatív volt. Így most reménykedem, hogy időben lefüleltük. Igaza volt a válaszolónak, hogy szinte mindenkiben leledzik ez a baci, és a terhesség alatt kb. 40%-unknál jön ki a hormonváltozás hatására. De még így sem biztos a koraszülés, ez azért ritkább, inkább a babára van születésekor veszély, de ha kimutatják tényleg szülés közben antibiotikummal kezelik.

Bocsi, hogy hosszúra sikerült, de ez a saját tapasztalat. És nem kell pánikolni, nem jelent mindenkinek rosszat.

2010. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sajnálom, hogy nálad koraszülést okozott, de örülök, hogy minden rendben van a babáddal.
2010. aug. 23. 11:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Biztos nem ezt akarod olvasni, de én Streptos votlam, végig teljesen zárt méhszájjal(!!!) kaptam szüléskor az infúziót ami a kötelező protokoll, mégis a babám fertőzötten született.

Nem tudott szopizni olyan aluszékony erőtlen volt, pár óra múlva már vitték is el mellőlem és átkerült egy intenzív ápolású koraszülöttes részlegre egy másik kórházba (pedig nem volt koraszülött és 10-es APGAR-ral született!!!)

Egy nappal a szülés után már rohangáltam a babám után, hogy legalább üvegen keresztül láthassak 1-2 percig, nem érhettem hozzá, szopizni nem tanult meg, mert ott rászoktatták a cumisüvegre, fényképról nézegettem napokig a babámat egy másik kórházban fekve... Nem kívánom senkinek. És állítólag mindez megelőzhető lett volna ha nem csak a szülés alatti infúziót kapom, hanem még szülés előtt 1-2 héttel csinálok egy antibiotikumos kúrát.....

Többet nem hagyom magam! A dokimnak én mondtam is szülés előtt, de ő álította, hogy a szüléskor kapott antibiotikum elég lesz. Hát, nem volt elég..

2010. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szegénykém! Hát valóban nem ezt szerettem volna olvasni, de tudom, hogy megvannak a rizikói a dolognak. Remélem, hogy a babád most már egészséges. Hanyadik héten derült ki a strepto fertőzés? A harmincvalahanyadik heti kötelezőn? És azért nem kaptál antibiotikumot, mert a dokid azt mondta, hogy elég lesz a szülésnél kapnod?
2010. aug. 23. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!