Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti be fogjátok...

Kismamák ti be fogjátok oltani magatokat Covid elleni oltással? Esetleg aki már túl van rajta tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Én eddig úgy voltam vele, hogy nem adatom be és vigyázok magunkra aztán lesz ami lesz. Tegnap beszéltem a házi orvosommal aki nagyon ajánlotta és megtudtam tőle hogy sok kismama is lélegeztető gépen van... Megijedtem. Nem tudom melyik döntéssel teszek jót a babának. És eddig nagyon vigyáztunk a szüleinkre, barátokkal senkivel sem találkoztunk, de ez most más mert folyamatosan orvosokhoz kell járkálnom ahol simán elkaphatom. Tehetetlennek és tanácstalannak érzem magam. Kismamák ti hogy vagytok ezzel? Van aki terhesség alatt Covidos lett? Esetleg aki beoltatta magát? Tapasztalotakra és véleményekre lennék kíváncsi! Előre is hálás vagyok!

2021. ápr. 10. 07:36
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%

Tegnap kaptam Pfizert. Faj a karom, mas panasz nincs.

A nogyogyaszom is erosen javasolta, tobb kismamaja kerult lelegeztetore.

2021. ápr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
36%

A baratnom 2 hete halt meg 26 hetes terheskent a masodik oltas utan 5 nappal, eppen csak megmentettek a babat.

Osszeomlott a szervezete. A baba picen van elet halal kozott. Szoval en nem fogom beoltatni magam semmilyen korulmenyek kozott sem. Ha egy egeszseges minden mentes terhes novel ez tortenik akkor mi lesz velem akinek kicsit sincs rendbe az egeszsege?

2021. ápr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
56%

Második, ha elkapod a vírust a nem egészséges szervezeteddel, ne sok jóra számíts.

Én beadatom, másfél hét múlva kapom a Pfizert. Itthonról dolgozok, nem megyek vásárolgatni, stb, de a teljes önkéntes karantén nem megoldható. Az összes vizsgálatra egymás ölében ülve várunk szinte, szóval pont a kötelező vizsgálatok adnak esélyt a vírus összeszedésére. Bosszantó, mert én inkább tartanám a távolságot és "elbújnék" a vírus elől.. Asztmám van, nem gondolom, hogy észrevétlenül menne át rajtam a vírus. Inkább az oltás.

2021. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
73%

Másfél hete kaptam a Pfizer-t. 22 hetes várandós vagyok. 20. Heti genetikai ultrahangon egy magán intézményben voltunk, ahol a genetikus is javasolta az oltást. Elmondta a lehetőségeket pro és kontra, mindamellett még a leleten is szerepel, hogy javasolják a vakcina beadását. Előtte már eldöntöttük, hogy kérjük, ő csak megerősített a döntésben minket.

Azóta is mozog szépen a baba, egyre erősebb rugdos. Az oltás után délután izomláz szerű fájdalom jelentkezett tenyérnyi területen, másnapra erősebben, majd szépen elmúlt. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.

A férjem kontaktban dolgozik, viszont ha tudtunk volna teljesen szeparálódni, akkor szerintem egyelőre nem kértem volna az oltást.

2021. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%

Beadattam, 35 hetesen. Minden orvos, akivel beszéltem, erősen ajánlotta, én pedig megbízom bennük, nyilván jobban értenek hozzá, mint én.

Kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy így 35 hetesen még érdemes-e, vagy várjam meg a szülést és addig vigyázzak magamra. Azt válaszolta, akármennyire vigyázok magamra itthon, úgyis be kell menni a kórházba, vizsgálatokra, magára a szülésre, és a kórház egy nagyon kockázatos hely a vírus szempontjából. Ez volt a végső érv, ami a meggyőzött, hogy a kórházba már a lehetőségekhez képest védetten menjek.

Tapasztalatok? Egy napig izomláz a karban, ennyi a közvetlen mellékhatás, elvileg a második oltás után szoktak komolyabb tünetek előfordulni (pl láz), de ha már átestél korábban a fertőzésen, akkor az első után is lehet láz pl. Nyilván aki fél tőle, az elsősorban a hosszabb távú mellékhatásoktól tart, arról még senki nem tud neked semmit mondani, de ha ennyi orvos állítja, hogy biztonságos, én hiszek nekik.

2021. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
60%

2: esetleg kifejthetnéd a sztorit kórtörténettel együtt, hátha megtaláljuk az ok-okozati összefüggést. Izraelben a terhes nők harmada már oltott, komolyabb mellékhatások nélkül, míg oltatlanok sajnos náluk is vannak rossz állapotban. Ennyire mások lennének a zsidó nők?


Kicsit aggódom, mert itthon épp nyitni készülünk, és már teljes szülészetek álltak rá a covidos kismamák és a koraszülött gyerekeik kezelésére, szóval tényleg jó lenne látni, hogy valójában minek mekkora a veszélye. Egyelőre anekdotikus névtelen oltás utáni halálozásokról hallok (nem terheseknél), valóban megbízható forrásból (eü) inkább azt, hogy részleges védettséggel covidosak az emberek, hála a védettségű igazolvány azonnali postázásának és a társadalmi fegyelmezetlenségnek. Az astrazenecat sikerült eddig egyedül egy 2-3/1000000 incidenciájú súlyos mellékhatással megvádolni.

2021. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A második válaszoló története szívbemarkoló. ☹️

Az a baj, hogy sosem lehet tudni kinek van egy "rejtett" betegsége ami megnehezíti a gyógyulást. Én ettől is félek. Egy krónikus bélbetegségem van, de tudom a vírus leginkább a tüdőt támadja meg, attól még nagy félsz van bennem. Ugyanezt érzem én is mint az utolsó, ha teljesen el tudnám magam szeparálni a külvilágtól nem adatnám be, de így kicsit afelé hajlok hogy muszáj lesz.

2021. ápr. 10. 08:52
 8/48 anonim ***** válasza:
36%

2es vagyok


Tunetmentes es minden mentes volt a terhessege. Sok esetben en kisertem el mert a parja kint dolgozik. A leletek rendben voltak. A nodoki nagyon eroszakos volt az oltassal, a baratnom sem akarta anyira de legyen meg alapon belement. Az elso oltasnal enyhe hoemelkedes pici rosszullet volt. Azt mondtak terhesen ez belefer. A masodik utan magas laz rosszullet, ugyeletett hivott azt mondtak ha 2 napig meg lazas menjen be. Mikor mentem hozza 39 feletti volt a laza es kb semmi ereje nem volt, hanyt, szedult, fajt mindene. Mentot hivtam bevittek. H bent mi tortent nem tudom mert nem adtak ki infot nekem csak kozvetlen csaladtagnak. A parja azzonnal intezte a hazajovetelt


Gyerekkori baratnom, altalanos elso ota baratnok voltunk. Szinte beteg se volt gyerekent.

2021. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
84%
Hogy kaphatott a barátnőd 2. Oltást, ha a kismamákat csak kB 2 hete oltják itthon és a két oltás között 4-5 hét telik el?....
2021. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
A 8ast nem tudom elhinnni. A kismamák nem is kapnak 2. oltást. Csak szülés után...
2021. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!