Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második COVID oltás vakcina...

Második COVID oltás vakcina idején?

Figyelt kérdés

2021 április 12.-én regisztráltunk oltásra.


még nem jött értesítő, az első adagról se, várunk.


fiatal pár vagyunk, 4 hónapos kisbabával a pocakban.


pfizer v. moderna, addig ok, de a kérdések:


- második adagot még terhesség alatt adják be? v. csak szülés után?


- nem lehet valahogy sürgetni az oltás, ha az ember már regisztrált az oltásos oldalra?


Köszi bármi infóért!



2021. ápr. 16. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! Szerdán kaptam az első Pfizert nem volt gond. 1 hónap múlva a másodikat is megkapom.


23hkm

2021. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%

Meghalt az első kismama az oltástól


[link]

2021. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%
12 nem az oltástól halt meg hanem a covidtol! Az oltás kb. 2 hét múlva kezdi el kifejteni a hatását! Így aki az oltás előtt, vagy akár utána pár nappal kapja el a covidot, ugyanolyan védtelen, mint aki nem is kapott oltást!
2021. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a kismamák soron kívüli oltása egy akció volt, ami húsvét után véget ért. Legalábbis ez volt a hírekben. Ha jól hámoztam ki, ez nem is a háziorvosok kvótájából ment, bár nem voltak teljesen egyértelműek az infók.


De még mindig prioritással oltanak minket, tehát jelentkezz a háziorvosnál, előre fog venni! Akkor tud oltatni küldeni, ha kap Pfitzer vagy Moderna kvótát, tehát az a fontos, hogy tudjon rólad, terhesként a vakcinára vársz.


Most már a háziorvos állítja sorba a várakozókat, megadott szempontok alapján, de mozgástere van. Ha van veled egy háztartásban élő, aki még egyáltalán nem immunis, de sok emberrel találkozik, sok esélye van megfertőződni, ezt is jó, ha említed a háziorvosnak, mert akkor őt is előrébb veheti. Hiszen a te oltásod nem lesz 100%-os, a fészekvédelem is fontos.

2021. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a #11 válaszoló nem tudom, hogyan kaphatja meg a másodikat négy hét múlva. Talán nem Magyarországon él. Itt a szabály az, hogy csak szülés után jön a második. A gyakoribb láz miatt így a legjobb, túl sok plusz védettséget az már nem ad.
2021. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!