Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg csak akkor szabad...

Tényleg csak akkor szabad gyereket vállalni, ha szívből vágysz rá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Biztos nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de eléggé tehetetlennek érzem magam: jövőre betöltöm a harmincat és nem igazán érzek vágyat arra, hogy anya legyek. Vannak pillanatok, időszakok amikor igen és tudom, hogy szeretnék egyszer gyereket, nem akarok utód nélkül megöregedni, de jelenleg huzamosabb ideig nem vágyok rá és ez eléggé megijeszt. Időm nem nagyon van már tovább tolni, férjem benne lenne már, hogy akár jövőre nekiálljunk. Kimondottan ő sincs megveszve, hogy gyerekünk legyen, de ő is úgy van mint én, hogy szeretné, ha legalább egy lenne. Nagy hülyeség lenne úgy bevállalni, hogy nem minden vágyam, hogy anya legyek? Volt aki így lett terhes? Hogy alakult utána?
2021. ápr. 17. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen nem szabad úgy, hogy nem akarod mindennél jobban!
2021. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
93%
Kérlek ne vállalj úgy hogy nem vágysz rá mindennél jobban! Nem kell megfelelési kényszerből meg a normák miatt létrehozni egy életet, ha bizonytalan vagy. Hidd el gyermekmentesen is teljes értékű nő, ember vagy!
2021. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az elvárások miatt, egyszerűen tudom, hogy iszonyat emgbánnám, ha nem lenne gyerekem. Akarok gyereket, csak nem vágyok rá, pedig már benne vagyok a korban, ez a problémám.
2021. ápr. 17. 11:13
 4/14 anonim válasza:
90%

A bizonytalanságból nem szoktak jó dolgok kisülni.

Szerintem inkább ne vállalj gyereket, utána már nem tudod visszacsinálni.

Bár csak csinálsz amit akarsz. De ez így nem hangzik jól.

2021. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod eléggé akkor baromi elégedetlen leszel a szülés utáni életeddel és az is lehet, hogy mindenért a gyereket fogod hibáztatni. Egy gyerek nagyon sok lemondással jár. Főleg az anya részéről. És persze rengeteg a nehézség is
2021. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ti csak a társadalmi nyomásnak akartok megfelelni, és ezért akartok gyereket vállalni. Persze ez el tud sülni jól is van olyan akinek úgy lesz teljes az élete, de azért a többség aki előtte nem érzett rá késztetést, az majd nem tud mit kezdeni a gyerekkel és itt leginkább a gyerek sérül emiatt.
2021. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Mi hasonló helyzetben vagyunk csak 2 évvel fiatalabbak és nálam szervi gondok is vannak. Én azt a kérdést tettem fel magamnak, hogy ha lenne gyerekem akkor szívből szeretném-e és mindent megtennék-e érte? Én igen, így ezen nem rugózok tovább. A férjem azt mondta 30 alatt apa akar lenni, így lassan elérkezik az idő.

Vannak emberek akik nem vágynak olyan után ami még nem kézzelfogható és vannak azok akik a kézzelfoghatóság igénye nélkül is vágynak rá. Nem vagyunk egyformák. Nem minden nőnek kattan be 20-40 között a szaporodási ösztön.

Ne agyalj rajta többet. Tudod, hogy szeretnél, tudod hogy bánnád ha nem lenne, már csak az időt kell eldönteni, hogy mikor szeretnétek. Várhattok még pár évet, ha úgy biztosabbnak érzed, csak ne várjatok addig, hogy már késő legyen. Sok sikert kívánok!

2021. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
86%

Egyetértek az előttem szólókkal, vagyis a többséggek: akkor kell válalnod, amikor akarod. Akkor áll majd készen rá.


Az a baj, hogy azok az amberek akik egész életükben gyerekre vágytak (nekem volt olyan középiskolás láby osztálytarsam, aki már akkor arra vágyott 16 evesen hogy anya legyen) azok nehezen értik meg azokat, akik kevésbé vágynak erre, vagy még nem akarják. Ezek szokták azt mondani, hogy AZONNAL CSINALJ gyereket, mert késő lesz, mert megbánod ha nem.... De persze fordítva is így van, aki nem akar gyereket, nehezebben érti azokat akik nagyon akarják.


Erre sajna nincsen jó, vagy tökéletes válasz. Észreveszed ha készen állsz majd! Akkor megváltozik minden. De lehet hogy nem állsz majd keszen soha, az sem tragédia. Én minderre láttam a környezetemben példát... a lenyeg hogy közös döntés legyen, egyikőtök se erőltesse - és eljön majd az a pont amikor egyszer csak akarjátok mindketten...

A társadalni nyomásra, vagy családira ne halgass. Saját belsődre...

Főleg ha még nem vágysz rá, akkor még bulizzatok, vagy akármit is szeretnétek gyerek előtt :D és ha mindez megvan, akkor majd eljön az ideje :)

2021. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es a megerősítést! Igen én is pontosan ilyen vagyok, akkor tudtam örülni bárminek is amikor már előttem volt. Nem a legjobb példa, de pl kutyával is így voltam, akartam kutyát de nem vágytam rá, a sok nyűg eltántorított de már itt van velünk 4 éve és imádom, el sem tudom képzelni nélküle az életünk.
2021. ápr. 17. 11:44
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sok ilyen történetet olvastam és hallottam már, itt gyk-n is.

Van, akinél a gyerek születése után beindulnak az anyai ösztönök és azután már el sem tudja képzelni gyerek nélkül az életét, de van olyan is akinél nem "kattan be" semmi, és egy kínszenvedés lesz a gyereknevelés.

Nem lehet előre tudni, hogy hogyan fogsz rá reagálni élesben, így én a helyedben várnék kicsit, elkezdnék belemélyedni a babázós témába hogy "rásegítsek" az ösztönökre aztán majd meglátod hogy alakul.

2021. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!