Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes így gyereket vállalni?

Érdemes így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, jó házasságban élek, stabil anyai háttérrel. Lassan időszerű lenne a gyerekvállalás, viszont nagyon bizonytalan vagyok. Néha-néha elkap az érzés, hogy de jó lenne ha lenne gyerekünk, viszont általában nem érzek ilyen vágyat. Sőt, sokszor félek is tőle, hogy elvesztem a nyugalmamat, félek a testi problémáktól és amúgy sem vagyok valami terhelhető. Objektívan nézve, nem biztos, hogy való nekem gyerek. Mégis úgy érzem, hogy baromira megbánnám, ha nem lenne. Férjem sincs megőrülve a témától, de ő is szeretne gyereket, egyelőre azt modnja, hogy még nekem nem való, várjunk pár évet.

Viszont szerintem 2-3 év ezen nem fog változtani, és amúgy is egyre kevesebb időm van ezt eldönteni. Rossz döntés lenne úgy belemenni, hogy nem vágyok rá teljes szívből?


2020. szept. 10. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
De. 2-3 év jó eséllyel eldönti a mérleg nyelvet valamelyik irányba. 28 évesen hallani sem akartam gyerekről. 30 évesen megszületett. A 30 tényleg sokmindenben vízválasztó lesz. Van meg 4-5 eved is hogy dönts. De csak akkor vallalj, ha tényleg akarod.
2020. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A nyugalom pár év múlva visszatér amikor már a gyerek sulis lesz, és a maga dolgával foglalkozik max az anyai aggódás marad meg.

Testi problémáid gyerek nélkül is lesznek, amikor öregszel majd.

Terhelhetőség: az anyává válással erőt nyer ösztönből a szervezet, strapabíróbb leszel.

Ti döntitek el, csak eloszlattam az aggályaidat :)

Várhattok még ugyan, de idővel csökkennek az esélyeitek.

2020. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt: még ráérsz.

Másrészt: mi kb. ugyanígy belevágtunk. Szülés előtt állok közvetlenül: nem bántam meg, pedig sok problémája volt a babának kezdetben, utána meg nekem. A hormonok tényleg segítenek, főként a terhesség második felében. A többiről később tudok nyilatkozni. :)

2020. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemesebb megvárni míg azt nem érzed, hogy ez minden vágyad.

A "lesz ami lesz" stílus nekem kicsit felelőtlennek tűnik, nem biztos hogy mindig happy end a vége.

2020. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Most a vírus miatt amúgy is jobb ha vársz. Nekünk most fog születni a harmadik és azért jobb volt mikor együtt jarhattunk vizsgálatokra. Most még az apás szülés is kérdőjeles.
2020. szept. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!