Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért vetik azt...

Szerintetek miért vetik azt meg, ha 22 évesen a férjemmel gyereket szeretnénk vállalni?

Figyelt kérdés

Sokmindenki azt mondja, hogy "ó van rá még idődök". Még ha anyámék vagy anyósomék nyakán élnénk, pedig már 2 éve együtt elünk, saját házunk és autónk is van.

Mihez vagyunk fiatalok? Az élethez? Nem értem.



2020. nov. 10. 10:38
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Egyébként nem változik meg a véleményem más véleményétől, ugyan úgy rajta vagyunk a projekten, csak nem tudom felfogni.
2020. nov. 10. 10:39
 2/59 anonim ***** válasza:
62%

Mert sok a negatív ember.

Mindenki azzal jön, hogy dolgozz, hogy legyen hová visszamenni stb.

Az anyukák nagy százalékát nem várják vissza és nehéz újra elhelyezkedni több év kihagyás után.

A másik, hogy még "éljetek" , mintha a gyerekkel megszűnne az élet.

A harmadik, hogy még fiatalok vagytok, nem biztos, hogy együtt maradtok, ne köteleződj el.


A gyerekvállalás rátok tartozik, akkor vágjatok bele, ha ti úgy érzitek.

2020. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
87%

Ha külön házatok van az remek. Én azért ellenzem fiatalon, mivel a szüleim is ilyen korban vállaltak gyereket.

Ha okosabban csinálták volna, vártak volna pár évet, vagy szereztek volna piacképes szakmát talán tudtak volna pénzt férletenni arra, hogy normális lakást vegyenek...olyat ami nem közös anyósékkal (sorház) és nem kéne attól félni hogy kert szomszéd a fejünkre gyújtja a lakást.

Én ezért ellenzem.

2020. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
87%

Honnan van házatok és autótok ennyi idősen?


Mert ha te az idősebb férjed ingatlanába költöztél be nulla saját háttérrel, akkor érthető, hogy úgy gondolják, talán kicsit össze kéne még szedned magad szakmailag és pénzügyileg, hiszen a tapasztaltabb emberek már tudják, hogy bármi megtörténhet, akkor is, ha nem számít rá az ember.


Amúgy nyilván az ennek az oka, hogy a többségnek 22 évesen se normális munkatapasztalata, se pénzügyi háttere, élettapasztalata meg aztán pláne nincs.

2020. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
64%

Most még azt mondják, “van időd”, 3

Év múlva meg azon hüledeznek, hogy “mikor jön már”. Mindenkinek egy bizonyos IQ szint alatt van egy lista a fejében, hogy mit milyen életkorban kell kipipálni róla.

Ez általában: 23-ig egyetem, 23-26- karrier, házasság, 26-30 gyerek.

Ha valaki más sorrendben csinálja, vagy kihagy dolgokat teljesen, megy a megdöbbenés, hogy “jaj, elrontotta az életét”.

Szerintem csináljátok úgy, ahogy nektek jó.

2020. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

4-es: a férjem két évvel idősebb nálam, házunk a férjeméķ családi házuk amit megvásárolt a család többi tagjától.

Jelenleg is dolgozom, szakmám is van, férjem is dolgozik, s nem keresünk rosszul sem.

2020. nov. 10. 11:07
 7/59 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogyha úgy érezzük, hogy tudnánk gondoskodni egy gyermekről, miért ne tehetnénk? Nem tudom, hogy az emberek miért azt várják el amit "kellene csinálni" a társadalmi elvárások szerint.
2020. nov. 10. 11:15
 8/59 anonim ***** válasza:
57%
Olyan egyszerű pedig. Vond ki a pasid az egyenletből, mi marad? Mert ha a pasikád nélkül csupasz popóval mennél az utcára, akkor nagyon nem kéne gyereket vállalnod. Sajnos ma minden nő magának szül. Egy pasi bármikor dobbanthat és akkor egyik percről a másikra mindent egyedül kell megoldanod. Az az igazság hogy az a ház amibe beleültél soha nem lesz a tied. 20 év múlva is egy szál bugyiban kipenderíthet onnan, ha talál egy új cuncit. Tudom, most jön az, hogy a te pasikád soha, ő nem olyan, ő soha. De valahogy a statisztikák mást mondanak.
2020. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Kedves 8as!

Sajnálom ha neked ilyen tapasztalatod van a férfiakkal kapcsolatban. Nem mondom azt, hogy nem történhet bármi a házasságunkkal. Akkor te sem fogsz szűlni ha a "csávódnak" van egy háza? Veszel magadnak is egyet és bebiztosítod magad? Ha van neki háza, miért vegyünk együtt közösen? Hitelt nem veszünk fel azért hogy ellehetlenítsük magunkat. Persze nekem ne jöjjön azzal senki, hogy dolgozzál és lesz házad, hiszen hitel nélkül a mai fiataloknak megvan kötve a keze. ;)

2020. nov. 10. 11:49
 10/59 anonim ***** válasza:
77%
Szóval ha egy nőnek nincs saját háza, amit egyedül vásárolt, akkor ne szüljön...értem. Nem diszkriminatív ez így kicsit? A másik, hogy a gyereknek 2 szülője van, tehát igenis, hogy nem csak magának szül a nő. Attól, hogy végetér egyszer a kapcsolat, még nem kötelező kisemmizni, kidobni egymást az utcára, lehet nézni közösen a gyerek érdekeit, apuka továbbra is törődhet vele attól, hogy gallyra megy a kapcsolat. De nem úgy kell eleve nekiállni, hogy úgyis egyedül maradsz pár év múlva, és akkor törvényszerűen mész az utcára gyerekestül. Elég sz*r lehet így élni, ha valaki ezen töri az agyát nap mint nap, ahelyett, hogy boldogan tervezne a házastársával közösen mindent, a gyerekvállalást is.
2020. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!