Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vetélés oka sokszor az...

Ha a vetélés oka sokszor az alacsony progeszteron szint, akkor miért nem mérik rutinszerűen ezt a hormont a terhesség elején!?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm 10 hetesen elvetélt, valószínűleg az alacsony progeszteron szint miatt. Ha meg lehetne előzni sok vetélést ezzel a méréssel, miért nem teszik kötelezővé!?
2010. aug. 22. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert az esetek többségében ezeknek a vetéléseknek genetikai okai vannak. Emellett a szervezet érzékeli, hogy nem stimmel a terhesség és nem kívánja emiatt megtartani, így a progeszteron-szint is csökken.

Valódi sárgatest-elégtelenség (ami a túl alacsony progit okozza) nagyon ritka!

2010. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem már terhesség előtt igazolva volt az alacsony progeszteron, így mikor pozitívat teszteltem, siettem dokihoz, tudtam mire hivatkozni, ott volt a kezemben a régi leletem. A doki szó nélkül megnézette a progszintet, szóval orvosa, helye válogatja.

Ha nincs és nem volt panasz, nem szeretik megnézetni, pénzbe kerül, és sokszor felesleges. Sajnos a barátnőd esetében nem lett volna az. :(

2010. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem olyan ritka ez a dolog, mint gondolnánk, nekem is pont a 10. héten ment el az előző Babám emiatt, és sok hasonló esetről is hallottam... Azóta minden babát tervező nőnek azt javaslom, mielőtt belevág (és ha teheti), nem árt egy kivizsgálás. Azóta már fél éves az utána (1 évvel fogant) Kisfiam, de mindig gondolni fogunk a Kistestvérére...
2010. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak olyan bosszantó, hogy annyi mindent ellenőriznek a terhesgondozás során, erre meg nem figyelnek oda...
2010. aug. 23. 09:37
 5/9 anonim válasza:

Szerintem nagyon is gyakori,hogy alacsony progeszteron

színt miatt következnek be vetélések,nekem is váltig állította a dokim,hogy nem az miatt volt.Aztán a következő terhességem előtt saját pénzen mérettem több hétig és cikluson át prog.szintet és kiderült,hogy nagyon alacsony!

Úgyhogy már úgy mentünk neki a következő terhességnek,hogy előtte rendezve lett a hormonszinttem és most minden rendben volt,2,5 éves a gyönyörű kisfiam.

2012. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért mennyi volt a prog. szint?
2014. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te is elmehetsz megméretni, nem annyira sokba kerül-
2014. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magán laborban megcsinálják
2014. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most megyek én is -
2014. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!