Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló szülőként hogy...

Egyedülálló szülőként hogy fogok boldogulni?

Figyelt kérdés

Sajnos én hülye gondoltam egy gyerek mindent megment egy kapcsolatot is, ami már amugyis halálra van ítélve. Nem hallgattam senkire csak a szívemre. Az elejétől kezdve rengeteget veszekedtünk ő nagyon durván bántott kiabált velem mindig. Én meg persze sírtam hogy miért érdemlem ezt. Sokáig próbálkoztunk a babával valahogy azt akartuk, sokáig nem jött össze, de mikor tényleg gondoltam hogy ideje hogy vége legyen persze össze jött. Ő is megtudta azt mondta legyünk normálisak ha már kaptuk ezt a lehetőséget. Erre ő folyamatosan bánt engem semmi nem jó neki amit csinálok, pedig terhesen hányingerrel fáradtan főzök munka után mosok takaritok mindig rend van és bele szól mindenbe. De kiabál velem. Azt mondta ő már sosem lesz türelmes velem lehet a múlt miatt.. Hát akkor ezt én is mondhatnám. De a baba miatt mindent meg akartam tenni. Őt az sem érdekli amennyire úgy tűnt tényleg akarja most semmi bánt napi szinten. És én mondtam nem akarom ezt a lelki terrort inkább akkor leszek egyedül a babának sem jó úgy felnőni. Ezért haza költöztem. Aztán jött minden elveszi tőlem a gyereket ha az övé egyáltalán mert azt sem hiszi el, meg hogy rohadék vagyok égjek a pokolban és hasonló csúnyákat amiket mindig is mondott ok nélkül azért fáj ennyire.

Szóval most egyedül maradtam bruttó 166ezer fizetéssel.. Mi lesz velem boldogulni fogok így? Csak a pénzért nem fogom ezt tűrni.

De szeretném ha a babának jó élete lenne és nem jutott eszembe az abortusz. Van segítségem a szüleim de nem akarok a nyakukon lenni.


2021. ápr. 24. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Pedig kénytelen leszel egy darabig.
2021. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre, átmeneti állapotként mindenképpen maradj a szülőkkel. Ameddig várod a babát és otthon vagy tp-n, szülési szabin és gyeden kezdj el tanulni valamit. Lesz rá 3 éved. A párod gyerektartást fog majd fizetni. Amit tudsz tegyél félre.
2021. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen szeretnék tanulni most is egy tanfolyamot csinálok.

Abban sem vagyok biztos hogy nekem mi jár gyed vagy gyes.

Nem a párom nevén lesz a gyerek mert nem akarom hogy köze legyen hozzá szerencsére nem vagyunk házasok. Úgyhogy ő nem fog pénzt adni az tuti.

2021. ápr. 24. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szüleid segítenek akkor boldogulsz. Ha munkából mentél vagy mész táppénzre, majd szülni, akkor július 1-gyel a csed a nettód 100%-a lesz úgy tudom. Ezt kapod a kicsi azt hiszem fél éves koráig, aztán jön a Gyed 2 éves korig. Kizárólagos felügyeleti jogot kérnék, láthatás nélkül, valamint hangrögzítővel felvenném ahogy fenyegetőzik bizonyítva, hogy agresszív
2021. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van a szülés előtt 2 év munkaviszonyod és munkahelyről mész szülni akkor kapod a csed/gyedet. Ha időközben elvesztetted a munkádat, akkor az utolsó hónapban mész munkanélkülire, de előtte megvolt a 2 éved akkor is kapsz csed/gyedet. Ha előbbiek egyike sem teljesül akkor marad a gyes
2021. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Van 2 évem de nem folyamatos és ezen a munkahelyen még csak novemberben kezdtem nem tudom az számít-e.

Egyébként engem nem is érdekelt volna ha látja őt mégiscsak az apja de hogy fenyegetőzik velem hogy elveszi tőlem na azt már nem.

Plusz szépen meg sem lehet vele beszélni ő letilt engem Facebookról is hát ez minden csak nem egy rendes viselkedés. És lehord mindennek, ő akarta így szóval a gyerek ne is legyen a közelébe sem.

2021. ápr. 24. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul írtam, 2 éven belül kell lennie 365 nap bejelentett munkaviszonynak, az nem baj, ha nem folyamatos csak legyen meg a 365 nap. Illetve szülés idején vagy bejelentve kell lenni vagy álláskeresési járadékot kell kapni.
2021. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha ezekre bizonyítékod van, hangfelvétel, tanúk stb., akkor simán megkapod a kizárólagos felügyeleti jogot, plusz gyerektartást is kell fizetnie. Most azzal, hogy ilyen agresszív, ússza meg hogy fizetnie kelljen? Szerinted ez igazságos lenne? A gyereked megérdemli azt a pénzt! És most ne szégyenkezz amiatt, hogy a szüleid nyakán vagy egy darabig. Igen, a múltban nagyon elszúrtad ezt a dolgot, de most már ne tedd még rosszabbá. Ne menj ennek az idiótának a közelébe! De az fontos, hogy tanulj most kihasználva, hogy a szüleid kisegítettek, és tegyél érte, hogy mihamarabb a saját lábadra állhass.
2021. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elköltöztél tőle, egy ilyen ember idővel csak még rosszabb lesz és a verbális bántalmazás fizikaiba is átmehet. Kitartást kívánok!
2021. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!