Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki dohányzott...

Van olyan aki dohányzott terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Február elején január végén letettem a cigit babatól független mert egészen február végig azt hittem nincs baba, vagy elment a baba.

A helyzet az hogy az első trimeszterben a veszélyeztetett terhesség mellett férjemmel egyre több lett a vita, majd közölte hogy nem megoldható a kapcsolatunk és szerinte 1 3ve nem jó(3hónapos voltam, több mint 10 éves kapcsolat).

Az összeomlástól kezdve mindenen átmentem, viszont az utóbbi 1 hétben kezdtem visszaszokni a heetsre.

Tudom hogy káros, de tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert valahogy ki kell jönnöm ebből a babám miatt.

Köszi előre is(1honap telt el, aránylag kezdem összeszedni magam segítséggel, de terhesség alatt nem egyszerű)



ápr. 27. 13:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha beteg babát akarsz akkor hajrá.

Erre nincs semmi mentség. Csak akarat kell hozzá!!

ápr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%

Ne cigizz, inkább igyál, az biztosan jobb, egy sor minden nap, egy deci bor, ellazit...

De ha akarsz mellé szívd nyugodtan a cigit, aztán ha megszületik a gyerek gyere ide kérdezni, hogy miért sír állandóan.

Majd megválaszolják, hogy elvonási tünetei vannak

Ha szerencséd van megússza ennyivel...

Szedd már össze magad, a gyereked a hasadban van, ne szívd azt a szart...

ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen kapcsolatba nem kell baba. 2 évvel baba előtt kellett volna abbahagynod a dohányzást egyébként is.

Miért döntöttél úgy hogy egyedül vállalod? Őt fogod okolni a nyomorodért és az károsabb lesz rá mint a dohányzás.

ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
3, ha nem is tette le előtte legalább most letehetné, dehát valószínűleg nem fogja hiába a sok tanács, meg minden ...
ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Unokatesóm dohányzott mindkét terhessége alatt, első babája megszületett de koraszülött lett, 2-3hónaposan meghalt. Ismerősöm csak az első 3hónapban dohányzott (nem tudott róla, hogy terhes), szintén koraszülött, fejlődése visszamaradott, fejlesztésekre szorult. Másik ismerős babája időre született de kicsi súllyal.

Szerintem nem éri meg.

ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem kell letámadni, tervezett baba volt, és szó se volt ilyen hogy itt hagy. Amíg feküdtem 2hétig mindent megadott, majd kezdett a kondizásba munkahelybe szórakozásba menekülni, én meg nagányis voltam, és kétségbeesett.

Részemről nem volt gond a kapcsolatunkban, ha tudtam volna természetesen nem vállalom be, mert félárva vagyok, nem ismerem apámat.


Köszönöm az infókat, a bor hasznos lesz ha szabad 1pohárral

ápr. 27. 13:25
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
A sört, bort iróniából írta, ha nem tűnt fel.
ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Igazából itt vagyok elég erősen sérülve és olvassátok vissza a kommenteket.

Aztán csodálkoztok, ha bárki hülyeséget csinál.

Annyi szerencsém van hogy van akire számíthatok, így itt csak a normális tanácsokat veszem magamra, nem akarok jobban kikészülni.

A bort ajánlják mert közben utána olvastam, cigit pedig leteszemy mert volt aki privátban értelmesen leírta mit okozhat.

ápr. 27. 13:47
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
Szokj át csokira, kekszre, sósmogyoróra, ropira, kukoricapehelyre, nápolyira,müzlire, bonbonra,pudingra,joghurtra, babapiskótára; ezeket váltogasd. Ha már nagyon muszáj valamit. Mégse cigi, és vannak benne jó tápanyagok. [Nem értek hozzá].
ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%

Igen. Nem vagyok rá büszke, de 6 hetes terhességemig dohányoztam. Illetve cigi+ iqos vegyesen. Persze, csökkentve az eredetit. Előtte erős dohányos voltam 27 évig! Sose tudtam és őszintén, nem is akartam leszokni. De mire szívhang lett már letettem. Az tőlem nagyon idegen lett volna, hogy hallom, hogy ott van bennem egy élet és mérgezem. Most meg már meg szoktam vele beszélni, ha küldök le neki valami kaját. Meg is kérdezem, mihez lenne kedve?🤣 Hát, durva lenne, ha azt kérdezném, szeretne-e rágyújtani, vagy szisszentsek-e neki is egy sört 😕

Igen, a vörösbort ajánlják az orvosok, de nem stresszkezelésre, hanem vashiányra és arra is csak azok, akik úgy 50 évvel le vannak maradva. Nem vagyok szent, nem gondolom, hogy máglyán kéne elégetni, aki terhessége alatt megiszik 2 pohár bort (én még nem ittam, de nem is zárom, ki, hogy egyszer elő fog fordulni), de na. A te hozzáállásod ennél sokkal durvább. Inkább pszichológust keress és tanulj némi stresszkezelési módot, amit tovább adhatsz a gyerekednek, mert a cigi, pia és egyéb drogok nem azok. Nem mellesleg kisgyerek mellett neked is szükséged lesz rá.

"Részemről nem volt gond a kapcsolatunkban, ha tudtam volna természetesen nem vállalom be, mert félárva vagyok, nem ismerem apámat."

Ha egyedül nem vállaltad volna, akkor párban se kellett volna, mert egy nő se kap garanciát, hogy örökre együtt lesznek. Főleg, hogy írtad, a te apád meghalt. Az nem jutott eszedbe, hogy az övével is megtörténhet? Nem kellett volna erőltetni ezt a gyereket, ha te ennyire csak vele tudtad volna elképzelni. Pláne nem egy olyan kapcsolatban, ahol 3 évig nem tűnik fel a feleknek, hogy ami az egyiknek maga a mennyország, az a másik szerint egy fos kapcsolat.

Ez mondjuk már mindegy, de akkor is fel kellene nőni, mert nem szerencsétlen gyerek tehet róla, hogy neki csak egy ideggyenge anya jutott. A pasik utáni nyöszörgés a gyerektelenek kiváltsága, egy anyának más feladata van.

ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!