Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! terhesseg alatt...

Kismamik! terhesseg alatt szedett frontint?

Figyelt kérdés

7 eve mar hogy frontint szedek. Napi 2x 0,25mgos.

5 hetes terhes vagyok. Aggodom hogy baja lehet a babanak tole de ha csak ugy letennem akkor elvonasi tuneteim lennenek. i


2021. ápr. 30. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ezt az orvossal kell megbeszélni, de nyilván terhesen nem szedheted tovább.
2021. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Fiatal vagy gondolom, miért szedsz napi 2 Frontint 7 éve?


Az okot kell megszuntetni, ami miatt szeded. A terhesség nyugtat, lassabb és nyugisabb leszel, nem tudom, mennyi idős terhes vagy.


De nem lehet szedni sztem sem terhesség alatt.

2021. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ja most látom, 5 hetes...


Gyorsan abba kéne hagyni, de orvossal beszéld meg.

2021. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kerdeztem tole. Azt mondta ha szuksegesnek erzem szedjem. Es ennyi. Enyhe panikroham miatt kezdtem el szedni.
2021. ápr. 30. 23:46
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Enyhe pánikra napi 2?


En közepesre szedtem reggel egy fél szemet a 0,25bol.

2021. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
szorongas es panikbetegseg. Regen tobbet szedtem joval. Kb 3 eve ez az allando adag. Reggel 1 este 1.
2021. máj. 1. 00:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez azért nem jó. Tényleg az kéne hogy az okát megkeresni és azt megszuntetni.
2021. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem is értem a mostani dokikat .Enyhe pánikrohamra szedjed nyugodtan.Akkor mi a fenének írják rá a betegtájékoztatóra,hogy ne?Se terhesség se szoptatás alatt. Egy nőgyógyász nekem is kiírta ,1 2 pánikrohamra ,pedig szoptatok. Én úgy döntöttem nem szedem be.A helyedben másik orvost keresnék.
2021. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Voltam magan dokinal es az SZTKba nogyogyaszaton. Mind a ket helyen azt mondtak szedhetem. 🤷🏻‍♀️
2021. máj. 1. 08:03
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem azt írja a betegtájékoztató, hogy nem szabad, hanem

"A Frontin-t nem szabad alkalmazni terhesség alatt, kivéve kezelőorvosa kifejezett utasítására."


Neked az orvos egyértelműen mondta. Azért ez van benne, mert minden gyógyszernél az előnyt és a kockázatot kell mérlegelni, és úgy dönteni. Én is szedek olyan gyógyszert asztmára, aminek hasonló van a betegtájékoztatójában, és azt olvastam, hogy tényleg okozhat is fejlődési rendellenességet (de az korrigálható). Viszont ha fulladok és ettől lesz baja a babának, azt már nem lehet egy műtéttel helyre tenni...


Viszont megpróbálhatod, hogy ha este-reggel csak felet veszel be, az elég-e. Mindig a lehető legkisebb dózist kell használni, ami mellett már tünetmentes vagy. Persze az ilyesmit is meg kell beszélni az orvossal, de mivel neked azt mondták, te döntesz, szeded vagy nem, ebbe szerintem a fél adag is belefér.

2021. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!