Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondjaink vannak a névadásban,...

Gondjaink vannak a névadásban, ti hogyan döntöttetek?

Figyelt kérdés

A családnév elég speciális, ha jól tudom szerb eredetű, nem írom le konkrétan, de olyan, mintha azt mondanád: sztrapacska. Ehhez kellene fiú nevet találni.. az apja nevét nem szeretném, mert van a családban Zoltán, akinek a fia Zolika, és mindig is Zolika marad, bár már kamaszodik és utálja a becézést, de ez van. (Az apja nem Zoltán, ez csak egy példa volt.)

Mindenképpen valami egyszerű nevet szeretnénk, István, Zoltán, Ferenc, Tamás, Balázs, ilyesmiket, mert a családnév már így is nagyon bonyolult, nem tetéznénk:)

Igazán az a kérdésem, hogy ti hogyan döntötök-döntöttetek a végül is győztes név mellett?

Családtagét kapta? Vagy beugrott egy név és megmaradt? Számított hogy ismertek olyan nevű valakit és nem szimpatikus? Számított hogy van híres ember olyan névvel (pl. a férjemnek a Balázs Show miatt nem tetszik a Balázs, mert mindig a Sebestyén B. jut róla eszébe)?

Az egyik nagypapa János, a másik Lajos, ez utóbbit nem szeretnénk adni, a János viszont szimpi, de ugrott, nehogy rosszul essen valakinek.

Valami ötlet?


2010. aug. 23. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia! Mindketten sokat válogattunk, majd írtunk egy 5-ös listát, felolvastuk egymásnak, abból válogattunk, a végén egy maradt. (az én választásom:))

Igen, akaratlanul is befolyásolja az embert, hogy ismer-e olyan nevű embert, de emiatt szerintem mi is egy csomó jó név mellett elmentünk.

Jó válogatást:)

2010. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én minden névnapom ami a fiaimé megkapom anyóstól a célozgatást, ohgy miért nme lett valamelyik Alexander legalább ha már nem lett 15. Sándor a családban.


Nálunk ez úgy ment,hogy mi megbeszéltük kinéztük és eldöntöttük Így lett a két fiúnk neve az ami.

2010. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Párom kijelentette hogy csak olyat ami nincs a családban.


Nálunk a szempont az volt hogy nemzetközi név legyen, mert egy dolog hogy a párom német, de mindkettönk dolgozott már más kontinensen és tugyuk hogy egy magyar név mint az enyém nagyon nehéz vele boldogulni.


Mi amíg nem tudtuk lány-e vagy fiu, nem nagyon gondolkodzunk nevekben mert fiu nevet egyikönk sem tudott mondani.


Lány nevet pedig csak jöttek. Az elsö ami marad szerintem tetszett legelöször legjobban, de más is van még talonban.

Nehéz dolog. Nálunk az is kikötés volt hogy mindkét családnak szimpatikus könnyen ejthetö név legyen így Emma lesz a vége ha minden igaz.

2010. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mi fontosnak tartottuk, hogy a születésnapja és a névnapja között legyen pár hónap, így a szülinap hónapjában, az azt megelőző és azt követő hónapban lévő nevek közül eleve nem választottunk. A férjemnek kicsit hosszú a vezetékneve (és a keresztneve), ezért ő praktikusságból rövid keresztnevet szeretett volna a gyermekünknek. Kb. 5-5 név maradt mindkettőnknél, abból kihúztuk azokat, amelyek a másiknak nem tetszettek (akár azért, mert ismertünk olyan nevűt, aki nem volt szimpatikus), így jutottunk el ahhoz az egyhez, amit mindketten szívesen adtunk a babánknak.
2010. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem gondolom, hogy a gyereket okvetlenül egy rokonról kell elnevezni. Szerintem a szülők önzését mutatja, ha a fiút az apjáról, a lányat az anyjáról nevezik el.

Egyszerű: nézegesd a névlistát, és válaszd ki azt a nevet, ami tetszik.

Igen, bejátszik az, hogy olyan nevet nem kap a gyerek, aminek egy viselője halálos ellenségem. Így pl. soha nem nevezném a lányomat Györgyinek, mert van egy Györgyi ismerősöm, aki gyűlöl engem, és ott keserítette meg az életemet, ahol csak tudta. Negatív konnotációjú a név. Ugyanígy a fiam sosem lesz Balázs, mert akárhány Balázst ismertem eddig, mind magától elszállt, tudálékos, nagy mellényű és közepesen intelligens ember volt.

Híres emberről szintén sosem nevezném el a gyerekemet. Nemver ném meg egy ilyen "Britni", vagy "Airton", vagy hasonló névvel. A legjobb lenne, ha a név hallatán az embereknek a gyerekem jutna eszébe, nem pedig az, akiről el lett nevezve.

2010. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a "sztrapacska" :) hangzású vezetéknévhez jól illene a Milán. És én a helyedben a szerb eredetű magyar vezetéknevek között keresgélnék!

Mi úgy szeretnénk majd egyszer, hogy a gyerekünk (ha fiú lesz), második névként kapja meg apuci keresztnevét. Ehhez én ragaszkodom: egyrész mert nekem nagyon tetszik, másrészt pedig a családban már régóta apáról fiúra száll :) Második névként kapja majd meg, és ha akarja, akkor használhatja.

2010. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszadó:nálunk nem önzésből lett a fiunk neve ugyanaz, mint az apjáé vagy nagyapjáé.A férjem annyira szerette az apját,hogy tiszteletből adta fiának a nagyapja nevét is.Ő sajnos már nem él, de férjem szerint, rengeteg hasonlóságot hordoz magán a kisemberke, ami édesapjára emlékezteti.Ilyen is van, és ez azt hiszem korántsem önzőség....
2010. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De jó ötletek, nagyon köszönöm!! A Milánon mi is gondolkodtunk, de a szerb eredetű neveknél valami miatt a férjem leragadt a Vlad-nál, ami nem is szerb hanem a fene tudja talán román, és nem is anyakönyvezhető. Aztán jött a Vladimir, mert az lehet Vlad, de az meg orosz, és már így is túlbonyolítottuk.

Aztán jött a Ferenc, mert a Nagy Feró a bálványa a kedvenc férjemnek lassan húsz éve, és még közös fotó is van. Én is bírom a Ferót, de Ferenc van a családban három, Feri, Fecó és Ferkó név alatt futnak, becézés alig maradt. Nekem Marcell (Marci) tetszett még az elején, de leszavazták, talán túlságosan külföldinek hangzik (falun élünk).

Tetszik még a Nimród, de a szemközt lakó csaj 4 éve hiába küzd babáért, és a Nimródot évekkel ezelőtt kitalálta magának, ezek után nem lenne fair (és nem is egyszerű, pedig az szempont, ugyebár.)

Hát nem tudom, novemberi lesz a gyerkőc, addig csak megszüljük a nevet is:))

2010. aug. 23. 14:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Máté?
2010. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem rossz, de a nagy család hátránya,hogy a férjem nővérének a legkisebb gyereke pont Máté:)

Ha lenne egy idősebb Máté rokon, akkor nem lenne gond, de a Máté két éves, túl kicsi lenne a korkülönbség:)

2010. aug. 23. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!