Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne kapjam el...

Mit tegyek, hogy ne kapjam el a hasmenést? Ha már késő, baja lehet a babánknak?

Figyelt kérdés
Férjem hasmenéses vírust (calicit) kapott el, már 3 napja tart nála. Nem érintkezünk, sokat szellőztetünk és külön alszunk. 16 hetes vagyok. Ha véletlen elkapom, lehet baja a babánknak?
2008. dec. 6. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak a saját tapasztalatomat mondhatom el. A most 3 éves fiamnál voltam a 22. hétben amikoris elkaptam egy nagyon csaúny görcsös véres hasmenést. Lászlóban voltam egy hétig.

A fiamnak semmi baja nem lett. Két hete szintén benyeltem valami bélfertőzést (sajnos nekem mindig oda megy). Most sem lett semmi gond. Lactiv nevü bélerősítőt ittam (ampullás változatot, diéta, Cvitamin). Orvosom azt mondta, hogy a görcs ami nem tesz jót a babának. Ilyenkor nospát is lehet bevenni. Persze csak ha elkapod, de az sem biztos. A calici a hányás-gőzzel terjed. Hányinger ellen meg a B6 vitamint kell szedni.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv: 22 hetes

2008. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokkal többet nem tehetsz a leírtakon kívül,fokozottan figyelj oda a higiéniára a fürdőben ,wc-ben,minden evőeszközt,poharat forró vízben mosogass el és külön kéztörlőt használjatok.Esetleg szedj több c-vitamint és igyál több folyadékot,hogy ha mégis elkapnád,akkor enyhébb lefolyású legyen,de szerintem nem lesz baj!A babát védi a méhlepény,ami nem engedi át a vírusokat de egyébként is abban a terhességi korban vagy,amikor már a betegségek nem okoznak komoly problémákat,viszont a lázra figyelj oda,mert az árt a bébinek!
2008. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nyáron háromszor kaptam el a hasmenéses vírust (abból az egyik calici volt), most vagyok 39 hetes, de a doki szerint a babával minden oké :)
2008. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!