Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is nagyon gáz, ha...

Szerintetek is nagyon gáz, ha az első gyermekünkről "lemaradt" nevet adjuk a 2. babánknak?

Figyelt kérdés

Az első gyermekünk kisfiú, és ami akkor volt a lánynevünk, most azt szánjuk a 2. babánknak, aki valószínűleg kislány. Ma a barátnőm megjegyezte, hogy Ő bizony nem adna maradék nevet a gyermekének, és nekik mindegyik gyermeküknél volt másik fiú és lánynevük is.

Nekem eddig ez eszembe sem jutott, de most elbizonytalanodtam.


2011. márc. 28. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érzéssel csináljátok :) Ha még mindig tetszik az a lánynév, és nem érzed, hogy az előző gyereké lett volna, miért ne?
2011. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Mi úgy gondolkodtunk, hogy ha lesz egy fiunk, ő X lesz, ha lesz egy kislányunk, ő Y. Kisfiunk született. Ha a második kislány lenne, akkor biztosan Y lenne. Nem érzem "maradék" névnek.
2011. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor lenne maradék név, ha nemtudtatok volna két fiúnév között dönteni és azonos neműek lennének. De engem akkor sem zavarna. Világ életemben úgy gondoltam, hogy X-nek fogják majd hívni a lányomat, de a terhesség latt egy totál más név jutott eszembe, és tudtam, máshogy nem is hívhatnák. Szerintem a babák "kiválasztják" a nevet maguknak... :)
2011. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sztem ez hülyeség!

Nyílvánvalóan már elsőre is a "tökéletes" lány- és fiúnevet kerestétek, amiből a lány nem lett felhasználva. Attól az még nektek továbbra is a tökéletes, és miért adnátok a kislányotoknak csak egy "második legjobb" nevet?! Neki is jár a legjobb:D!


Nálunk nehezebb a szitu, mert vlsz. a második is fiú. És mi bizony ugyanazokban a nevekben gondolkodunk, amikben elsőre, mert az izlésünk nem változott...

2011. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: ez nem maradék név:)

A férjeddel úgy döntöttetek, hogy ha lányotok lesz x-nek, ha fiatok, Y-nak fogják hívni. Fiatok lett Y lett a neve. Most lányotok lesz, X lesz.

Ezen ne problémázz, ez akkora butaság, hogy "maradéknév":DD AZt adjátok, amit ti akartok, más ne érdekeljen:)

2011. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És egyet értek: a gyerekek választanak! Nekünk nagyon hamar Áron lett a bébi, de pár hét múlva mindketten úgy éreztük, hogy mégsem az, pedig a nevet imádtuk. Botond lett, és nagyon olyan:D! Abszolút nem Áron...
2011. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az én fiam is Botond. :) És nagyon illik rá a neve!

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Én sem érzem maradék névnek, de ugye terhesség alatt a hormonok miatt érzékenyebbek vagyunk, és sok mindent másképpen gondolunk, mint alapjáraton tennénk.

2011. márc. 28. 22:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Óóó... Sztem ez abszolúte hülyeség! :) Ne foglalkozz a bnőddel. Ha neked tetszik az a név, akkor add azt a gyermekednek... :)
2011. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A barátnőd egy idióta.
2011. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Szerintem mindenki így csinálja.
2011. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!