Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rengeteg Mg-ot kell szednem,...

Rengeteg Mg-ot kell szednem, de hasmenést okoz?

Figyelt kérdés

Vajon így van értelme?

Úgy értem, hogy ha ilyen gyorsan "átmegy" rajtam akkor is kifejti a hatását?

A keményedések nem ritkultak...ebből gondolom, hogy nem, de a doki nem mond semmit :(


Sok félét kipróbáltam már, de mindegyik hasmenést okoz nálam :(


Pedig a Mg kellene.

Valakinek valamilyen tanács, ötlet?


2011. szept. 8. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam olyanról,hogy hasmenést okoz.De ha hasmenésed van akkor nem szívódik úgy fel,és más ásványi anyagok is kiürülnek a szervezetedből.A béres magnézium,plusz b6-ot próbáltad.Az 300 mg os-abból elég napi egy a 60 szem olyan 1800 körül van.Vagy van a dm-ben 300 szemes 1000 ft ért,abból napi kettő kell,de ahhoz nincs b6 vitamin.



olajos magvak, de főleg földimogyoró, tökmag, szotyi, lenmag, dió

teljes kiőrlésű liszt, korpa (tejbegríz helyett tejbezabkorpa szintén nagyon finom, ráadásul a bélrendszer is megköszöni)

hüvelyesek, pl szárazbab

sötétzöld leveleszöldségek, vagyis sóska, spenót, petrezselyem, snidling (a zöld színanyag része a Mg)

olajos halak, makréla, rák (a jó öreg halolaj kapszula ismét felsejlik a héttérben)

Mg dúsított ásványvíz

fokhagyma (ez az ereknek más miatt is jót tesz)

kemény víz

2011. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én tegnap pont ilyen panasszal mentem a dokimhoz,nekem Magnerot tabit írt föl.Nem váltottam még ki igy még nincs tapasztalatom.


15hkm

2011. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


köszi a válaszokat!


Most Magnesium Citricit szedek.

Az 500 mg-os és ebből KELL 6 db-ot szednem!

Az napi 3000MG!!!!!!!!!!!


Bele is van írva a vevőtájékoztatóba, hogy nagy mennyiségben hasmenést okozhat.

:(


Nekem napi 1-2 az kevés :(

2011. szept. 8. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Ha viszont nem használ a keményedésekre, akkor sokat kellene nagyon pihenni és ha még ez sem, akkor van rá más gyógyszer is, amit írnak. (én alkalmanként inkább fél deci vörösbort választottam a gyógyszer helyett..)
2011. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor elég rendesen keményedsz,és az orvos nem csinál semmit?Mifelénk ilyenért befektetnek,és infúziót adnak a kismamáknak.3000 mg egy nap az rengeteg.Esetleg próbálj hasfogó ételeket enni.Banán,krumpli,keksz,sütőtök,alma,ilyesmi.Legyen ilyen is az étrendedben.elméletileg a széntablettát lehet szedni várandóság alatt,legalábbis a tájékoztatójában ez van.Esetleg normaflort is ihatnál egy darabig.De lehet érdemes lenne,beszélned egy másik orvossal.
2011. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is erős keményedéseim voltak a 20. héttől, kaptam rá gyógyszert, aminek Spiropent a neve, ebből 4x 1/2-et kellett szedni a 37. hétig. A babámnak semmi baja nem lett tőle. Most ismét ugyan ez a helyzet, a második babánál is keményedek, szedem a spiropentet és a Mg Citriciből kettőt.Igy egész jól megvagyunk.
2011. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A spiropent légzőrendszeri megbetegedésekre van.
2011. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Kedves Utolsó válaszoló!

Igen, a Spiropent légszőszervekre adott gyógyszer ÁLTALÁBAN, de mivel simaizom görcsoldó így a méh összehúzódásait is csökkenti :)

2011. szept. 8. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!