Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan mondják, hogy terhesség...

Sokan mondják, hogy terhesség alatt iszonyat érzékenyek, hangulatváltozóak.. ez kb mikor következik be? Vagy nem törvényszerű?

Figyelt kérdés

Olyanokat olvasok, meg mesélnek ismerőseim, hogy valaki amiatt sírt, mert a férje a szendvicsébe rakott paradicsomot, vagy megette az utolsó falatot , és neki már nem jutott..

Vagy valakinek a fèrje màr majdnem elköltözött a terhesség időszaka alatt, mert elviselhetetlen volt a kismama.


Ez másnál is volt így?

Én még az elején voltam kicsit zaklatott, de sztem akkor sok volt rajtam a stressz (munkahely, ház újítás, baba..)


Én már felkészítettem az elején a férjemet, hogy lehet sárkány leszek és elviselhetetlen, de azt vettem észre, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, mint azelőtt.

Menzesz előtt teljesen idegroncs voltam, most pedig egy egyenlő vagyok egy szobanövénnyel az esetek nagy százalékában. (2.trimeszter eleje)

Vagy ezután jön a java? Vagy a végén inkább? Meséljetek 😬


2021. máj. 11. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, nekem nem voltak egyáltalán, ha az embernek van mivel lekötnie a figyelmét ÉS a környezetében sincs stresszforrás (munkahely, anyós stb), akkor szerintem ezek elkerülhetőek.
2021. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én agresszív lettem az első terhességemnél, sírós mimóza a másodiknál. Korán kezdődött, talán mikor beütöttek a hormonok és szülés után kb 1 hónappal múlt el.

Vannak akik ilyesmit nem tapasztalnak, éreznek sosem, ők majd ide írják, hogy ez csak hiszti és felnőtt nő viselkedjen kultúráltan. Ha szerencséd van megúszod.

2021. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Fiammal kb a 6.hónapban egyetlen egyszer volt velem ilyen. Bepánikoltam a bolt közepén, hogy nem tudom mit főzzek vacsira, mert nem jut eszembe semmi. Bőgve hívtam férjemet a tesco közepéről, hogy nem lesz vacsora... alig néztek hülyének.


Moat kislányt várok, a 20.héten járok. Eddig vele is egyszer sírtam, mert kinait akartam enni, de itthon csak pöri volt tésztával és azt kellett...


Nem törvenyszerű hogy mikor és hányszor jön elő terhesség alatt

2021. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi különös nem volt eddig 😊 Max annyi, hogy hamarabb potyognak a könnyeim. Kisfiamék oviba anyáknapját tartottak videót kaptunk róla, már ahogy elkezdte a verset sírtam ❤️ De ez lehet terhesség nélkül is így lett volna. 21+4hkm
2021. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyén függő mint pl a terhesség is. Én 26hetes vagyok. A 17.hétig semmi bajom nem volt. Azóta viszont bármin képes vagyok elsírni magam 🤷‍♀️😅 Egyik nap nagyon bekeményedett a hasam és azon bőgtem, hogy nem tudtam felhúzni a zoknimat 🤦‍♀️😂 Párom arra jött be, hogy a zokni egyik fele a ruhás szekrényen van a másik a szoba közepén én meg sírok 😅 akkor rosszul esett de visszagondolva jót röhögünk rajta 😅 amugy vannak napok amikor semmi okom nincs mégis stresszes feszült vagyok. Párommal szerencsém van elég jól kezeli ezeket a helyzeteket. Remélem szülés után vissza áll minden és nem leszek ilyen mint mostanában 😅
2021. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7%
Ez azoknál következik be, akik a terhességet mentsegnek hasznaljak, hogy most lehetnek onmaguk vegre hiszen már teherbe estek, nem kell tunderkenek lenniuk. Utana jon az anyasag, meg szülés utáni depi ami miatt lehet csesztetni a parjukat.
2021. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem vissza vissza tér

Először 12 hetesen volt hogy elsírtam magam mert a párom nem jól törte össze a krumplit a krumplipüréhez és darabos lett.

Utana hetekig nyugi volt.

20 hetesen azért sírtam mert egy távoli ismerősünk meglátogatott a kisfiával aki 3 éves, először látott engem és félt tőlem.

En meg csak bőgtem sértődötten, hogy amiért fél tőlem nem vagyok hajlandó találkozni a kisfiúval soha többé.

Most vagyok 27 hetes. A legutolsó kirohanásom most volt 1 hete.

Elmentünk a párommal 1 fagyizóba ahol a pultos lány rá mosolygott a páromra.

Nekem ez rosszul esett ezért csapot papot otthagyva, köszönés nélkül elviharoztam sírva 🤷‍♀️🤦‍♀️

2021. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem nagyon volt ilyen. Egyszer húztam fel magam azon, és kezdtem el sírni, hogy a pocakomtól nem férek oda rendesen az asztalhoz és már állandóan leeszem magam. De ez nem biztos, hogy a hormonok miatt volt, szerintem nem terhesen ennél még sírósabb voltam.


38 hkm

2021. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én alapból ilyen sírós vagyok, szóval nem változott 😃 azért az elmondható, hogy a hormonok miatt természetes, hogy ilyenkor érzékenyebbek lehetünk.
2021. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os! Azért ez nem volt szép... az én terhességem problémamentes volt, nem voltak hangulatingadozásaim és a páromat sem küldtem el éjszaka eperért. Szülés után viszont jött a baby blues. Rengeteget sírtam, majdnem mindennap heteken át. Idegesített, hogy párom családja feszt itt akart lógni, miközben én nem vágytam semmire, csak hogy magunk lehessünk - amúgy is elég antiszociális vagyok. Sírtam, mert a babám hajnali 4-kor kelt és már nem lehetett visszaaltatni, tudtam, hogy nekem vége az éjszakának, nem is a kialvatlanság zavart adott pillanatban, hanem hogy mindent síri csendben kell csinálnunk, mert másnak nem kell azért kib@szni az álmát a szeméből, mert a babánk felkelt. Értsd: se egy kávét nem tudtam emiatt meginni, se a hajamat megmosni, pedig az egyetlen huzamosabb idő volt a napban, amikor a babám elvolt magában és akármit is lehetett volna csinálni. Csak nem hajnali 4-kor. Egyenesen bicskanyitogatónak találom, hogy az utolsó takarító is újabban arra maszturbál, vagy tudja a tököm, mit kezd az információval, hogy nekem van-e tejem, párom családja pedig fel volt háborodva, amiért nem nézhették végig, ahogy szoptatok, a kedves nagypapája tartott is egy negyed órás monológot, hogy hogy merészelem elvenni tőle ezt az élményt. Jól olvasod. Tudod, minekután az emberek jó része szülés után nem nőként kezeli a nőt, hanem tehénkènt, azt gondolom, helyén van minden sírás. Nem csodálkozom azon se, aki depressziós lesz, azt hiszem én is az lennék, ha nem tudnék edzeni. Én meg azt mondom, hogy pont az ellenkezője történik annak, amit te írtál: pont hogy az anyát cseszegeti mindenki a sz@rjaival, miközben nem tudom mit ad hozzá a szomszéd Mari néninek az életéhez, ha tudja, hogy szoptatod a babád, vagy a kedves nagyszülőkéhez, ha 3 óránként adsz neki enni. Jó volna, ha egy ilyen helyzetben mindenki befogná a pofáját és csak akkor véleményezne, ha kérdezik, fele ennyi depis anyuka lenne, az biztos.
2021. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!