Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitiv teszt után egyből...

Pozitiv teszt után egyből nőgyógyászhoz mentetek vagy előtte elkell menni házi orvoshoz?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 19:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Nőgyógyász.


Miért mennénk a háziorvoshoz előbb?


Oda majd később, a védőnő után kell, amikor kiskönyvet is kaptál.

2021. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Nőgyógyászhoz mentem. Háziorvosnál egyszer sem voltam.
2021. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Nőgyógyász az első, de nem kell azonnal, a pozitív teszt után. Bőven elég nyolcadik hét környékére időzíteni. Ha nagyon türelmetlen vagy, akkor a hetedik. Addig szedj terhesvitamint és folsavat.

Nőgyógyász után védőnő, ő állítja ki a kiskönyvedet.

A háziorvoshoz akkor kell menni, ha már megvan a kiskönyved, de van aki kihagyja. Én voltam nála is.

2021. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #3 írja.


Nem kell rohanni, mert ha túl korán mész, nem sokat fog látni, vagy már lát, de még nem lesz szívhang és csak visszahívnak két hét múlva...

7. hét után bôven elég. Amikor a szívhangot is hallani, akkor lehet menni a védônôhöz.

2021. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz mentem. Hozzá kell tenni, hogy nem teszteltem korán, bőven vártam egy hetes menstruáció kimaradást, így a doki is látta már ultrahangon.
2021. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Viszont időpontot kérni érdemes lehet azonnal a pozitív teszt után a nőgyógyászhoz. Legalábbis nálunk heteket kell várni. A betegirányítók is segítenek kiszámolni általában, hogy mikorra érdemes az első látogatást időzíteni.
2021. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz, de hozzá is csak kb 4 héttel a + teszt után. Háziorvosnál egyszer sem voltam.
2021. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív teszt után ha nincs panasz (vérzés, görcs vagy ismert gond pl progeszteron hiány) akkor csak időpontot kell kérni megállapításra nőgyógyászhoz, kérdezik az utolsó menstruáció dátumát és számolnak neked egy dátumot, kb 7-8hetesen mehetsz először, ha van szívhang akkor kockázat becslés és lehet menni a védőnőhöz. Háziorvoshoz majd a kiskönyvvel elég.

Én veszélyeztetett lettem vérzés miatt, hívtam a háziorvost hogy náluk ilyenkor mi van, de semmi, nem ők kezelnek.

2021. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Én 10 nap késésnél teszteltem. Másnap kértem is időpontot az orvosomhoz.

1.5 éve próbálkoztunk már akkor babával.

2021. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
04.28.-án kellett volna megjönnie és akkor is teszteltem pozitívat. :)
2021. máj. 13. 07:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!