Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség-Diéta...

Terhességi cukorbetegség-Diéta mellett is hízás.Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiderült,hogy terhességi cukros vagyok. A terhelésem 7.9 lett. Most diétázom,vércukor mérőt jövőhéten kapok,amivel méregetnem kell majd.

180 grammos szénhidrátot tartom,amit ajánlottak.Mellette sétálok napi szinten és járok heti 2x kismama tornára ( 20-30perc),mikor hogy bírom. Finomított szénhidrátot kerülöm,korábban sokat ettem,édességet is. Az nagyon hiányzik. Ritkán 2-3 kockát megeszek ebéd után.Cukros üdítőt nem iszok,ha nagyon megkívánom,akkor cukormenteset iszok.Édesítőt használok mindenhez (dia wellnes negyed annyit).gyümölcsöt nem eszek,csak zöldséget.

Nem tudom fontos-e,de mindezek mellett IR-em volt korábban is, Hashimoto alulmükődéssel. Jelenleg jó az értékem.Járok endokrinológiai gondozásra.

A diétát 2 hete kezdtem csak,lehet azért sincs még "eredmény"? 1,5 hét alatt híztam még is 2 kilót. Kalória bevitelem kevesebb,mint diéta előtt volt jóval. Nagyon elszomorít...úgy ennék normálisan más kajákat is,de kontrollálom magam.

Volt ,aki hízott még diéta mellett? :(

25 hkm


2020. okt. 12. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Mennyi a súlyod, magasságod? Nekem a 180g nagyon soknak tűnik, én IR nélkül ezzel hízni is tudok... 175 centis húgom 130-at tartott, azzal hízott 5 kilót a végére, nettóban fogyott.


A cukormérő nagyon kéne, mert gyanús, hogy sok lesz ez neked.

2020. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
168cm magas vagyok és 92kiló. Eddig 9 kiló ment fel.
2020. okt. 12. 08:39
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia! En is gdm-es voltam, 8,4 lett a terhelés 160 gr ch-t tartottam.

Mindenképp akkor tudod meg h jó e a 180as ha lesz mérőd.pontosan számolod a ch-t étkezések előtt? Egyébként ez a diéta nem fogyókúra, simán hízhatsz tőle, sőt. Mivel csak a ch van korlátozva, vagyis megadva mennyit kell enni, tehát ha kevesebbet eszel sem jó. Másból bőven lehet hogy jóllakjon az ember. Én rengeteg tepertőt, szalonnát, zsíros görög joghurtot stb-t ettem. Híztam is, de a cukrom rebdben volt. Nagyon ajánlom a facebookon a Terhességi cukorbetegség csoportot. Ott ha belépsz, olvass el minden fájlt, van olyan hogy diéta alapok az a legfontosabb. Aztán már jobban át fogod látni a dolgokat. De néha se csalj, ha megteheted. Kitartás!

2020. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.Megkeresem azt a facebook csoportot.

Ha elkezdem mérni mik a jó értékek? étkezés előtt és utána 1-2 órával kell mérni?

2020. okt. 12. 09:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Nalunk ebben az orszagban nem trendi ez a 160-180 grammos dieta... Elmondjak, h miket mikor egyel, s hogy miket ne s ennyi, meregetni kell otthon a cukrot. Nekem 8,0 lett, nem rizikos csoportba sorolt a diabetologus. En 180- at meg se birnek enni, kb 160 at ehetek meg...igaz en 158 cm es 55 kg voltam, most vagyok 63. Eszek en, de abszolut nincs farkas etvagyam, a fiam pedig megfeleloen fejlodik...
2020. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja es 35 hetes vagyok, utolso voltam...
2020. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehgyomri nagyon fontos, rögtön ébredés után. Aztán fél orán belül reggelizni kel. Étkezések után 60 percre kell mérni várandósan, 7 alatt kell lennie. Étkezés előtt meg 5,3 alatt azt hiszem. Az éhgyomrinak is. De ha megpróbálsz mindent elolvasni, főleg ezt a Diéta alapokat megvilágosodsz, meglásd. Többször olvasandó. Es ha még mindig nem tiszta valami, akkor kérdezz a csopiban, segítenek. De mérni, meg pontosan számolni a ch-t mindenképp alapfeltétele a diétának!! Gyümit is ehetsz számolva mondjuk uzsira.
2020. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a fb csoportban kicsit tulzas, amit az emberek muvelnek. Ha valaki beirja, hogy evett ezt-azt, amiben van cukor, de jot mert utana, igy maskor is evett, kb. elve megkovezik, nekiesnek es szetszedik. Vagy ha tejet iszik reggel... XD


De komolyan.


Nekem is rossz lett a terheles (8.0), 180 gramm dietat tartom, nagyon ritkan mertem 7 feletti erteket, kb. 5-6*.

Szoktam reggelire tejet inni, es feher kenyeret is, ha nincs mas, meg nem nezegetem, hogy van-e valamiben kobkretan cukor, egyszeruen, mert jokat merek napi 180 gramm szenhidrat mellett. De le sem merem irni abban a csoportban.


Persze biztos van olyan, aki semmit nem bir, de attol meg el lehetne fogadni, hogy mas meg birja.

2020. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy hivatalos gdm dieta, a csoport következetesen amellett áll ki. Nyilván mindenki azt eszik amit akar, csak ne írja le, vagyis ne abba a csoportba. Valóban szoktak viták lenni emiatt. De az alapokat, meg hogy mit hogy kell(kellene) csinálni, enni azt a csoportba feltöltött dolgokból meg tudja tanulni a kérdező.
2020. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8 as:pacsi, egyetertek. Persze ne ertsetek felre, sok hasznos info van, de pl en sem a durum tesztatol sem a krumplipuretol nem merek rosszat, de be nem mernem irni, hogy ettem, neha kicsit atmennek psycho szektaba a tagok... :D
2020. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!