Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teresség fentálltakor mikor...

Teresség fentálltakor mikor kell jelezni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap csináltam egy manuális és egy digitális terhességi tesztet mind a 2 pozítív lett.A digitális azt is kiírta,hogy az 1-2 hétbe járok (ha ez igaz).A kérdésem az lenne,hogy a munkáltató fele mikor jelezzem,ha fízikai munkát végző vagyok ahol pakolni kell és tísztító szerekkel is érintmezem a munkám során.
2021. máj. 20. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha az orvos is megerősítette a tényt. 10kg pedig semmi bajod nem lesz.
2021. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Kelleni már jopár éve nem kell, max lehet és érdemes, ha könnyített munkát szeretnél. Ha csak most teszteltél, akkor várj még minimum a 12. hétig, hiszen addig még barmi lehet.
2021. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Kelleni már jopár éve nem kell


Ez bizony nem így van, csak a védettségre vonatkozóan nem kell a közlés.

Viszont munkára képes állpotban köteles megjelenni munkavégzésre, minden olyan, eü állapotát érintő tényt, ami a munkavégzést befolyásolja, köteles jelenteni.


Ne keverjük a kettőt.

2021. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

3!


A terhesség nem betegség, önmagában nem befolyásolja a munkavégzési képességet. Ha a kérdező munkaköre már a terhesség kezdeten is veszelyes lenne, akkor kellene közölnie, akkor is a sajat érdekében. De esélyes a leírták alapján, hogy nincs iylenrol szó, valószínűleg takarítónő, tehát se kifejezetten veszelyes anyagokkal nem dolgozik, se hatalmas súlyokat nem emel.

2021. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem a terhesség befolyásolja a munkavégzési képességet, hanem a munkakörülmények a terhességet.

Nem csak takarítónő találkozik tisztítószerrel...

2021. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5!


Nem, nem csak a takarítónő, csupán tippeltem. Amúgy érdemes az értő olvasást gyakorolni, sokat segíthet. Pl ennél a mondatnál: Ha a kérdező munkaköre már a terhesség kezdeten is veszelyes lenne, akkor kellene közölnie, akkor is a sajat érdekében.

2021. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Ha az orvos megállapította a terhességet akkor már lehet szólni.
2021. máj. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem takaritono vagyok hanem mosogato hol feketebe vagyok hol feherbe es a fekete mosogatoba nagy sulyokat is kell emelni
2021. máj. 20. 09:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, tőlem bejelentheted holnap is, de sokra nem hinném hogy jutsz vele. Olyan nagy súlyokat nem kell a mosogatóban emelni, hiszen vendéglátásrol beszelünk-- vagy máshol is van fekete meg fehér mosogató? Plusz a vendéglátásban szeretik kicsit átértelmezni a törvényt múlnak téren...
2021. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!Tudom,hogy mindenek előtt orvosnak kell látnia.Csak most nagyin sok kérdés merült fel bennem és ezt a kérdést is azért tettem fel,mert nem szeretném,hogy kirugjanak.
2021. máj. 20. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!