Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Remeg a baba? Tegnap óta...

Remeg a baba? Tegnap óta erzek ilyen gyors remegést, mint amikor tikkel az ember szeme, de a baba az. Nem csuklás azt már tudom milyen.

Figyelt kérdés

Kezd ijesztő lenni mert már szinte állandó. Mellette rendesen rúgkapál is, de ez apró remegés majd szünet... baj lenne a babával vagy normális? Védőnőnem mondott rá semmit, nőgyógyászom zaklassam ilyen kérdésekkel?! Volt másnak is ilyen, tapasztalat?

24hkm



2021. máj. 21. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 18hetes terhes vagyok, nem tapasztaltam ilyet, de mintha olvastam volna, hogy a baba csuklásánál lehet ilyet érezni! :)

De hogy megnyugodj kérdezd meg az orvosodat, itt nagyon nem kapsz ilyen kérdésekre sajnos választ! :/

2021. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Csuklás, csak épp másképp fekszik.
2021. máj. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nem csuklás.

Én is sokszor érzem a babámnál, én olyan olvastam, hogy a fejletlen idegrendszere miatt van. De ha rosszul tudom valaki javítson ki kérlek.

Nagyon furcsa érzés olyankor remeg az egész hasam, olyan 22. héten kezdődött nálam is, és még most is tart hébe-hóba.

28 hkm

2021. máj. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem ilyet, ez egyértelműen nem csuklás. A csuklás az egy rándulás, szünet, majd újabb rándulás, majd megint szünet, és ez így végig, kb mindig mikor aludni akar az ember ( :D ), ez a remegés meg inkább mint mikor fázol, remeg-remeg-remeg-remeg, szünet, remeg-remeeg-remeg-remeg, szünet. Szóval egyértelműen nem ugyanaz.

Én is teljesen pánikoltam, nézegettem neten, hogy ugye ha epilepsziás a gyerek, az a pocakban még nem érződik? Nem sikerült rájönnöm, én is ezt az idegrendszeri éretlenség magyarázatot találtam leggyakrabban leírva.


Most 10 hónapos a lányom, az égvilágon semmi baja, nem epilepsziás, nincsenek semmiféle görcsrohamai, szóval ez örök miszikum marad esetemben, de neked megnyugtatásul tudom mondani, hogy ne pánikolj miatta, nem lesz gond.


Boldog babavárást :)

2021. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, vhogy nekem is az epilepszia meg hasonlók jutottak eszembe. Most voltam dokinál azért nem zaklatnám ilyesmivel,csak kíváncsi voltam más is tapasztalt e ilyet, lett e gond, örülök hogy rémsztorik nem jöttek 😀
2021. máj. 22. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is előfordultak ilyenek, rendesen megijesztett vele, de nem lett semmi baj. Egy 19 hónapos egészséges kis örökmozgó. :)
2021. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lyoni ***** válasza:

Én is érzek ilyet de nem tudom mitől lehet. Sikerült azóta kideríteni?

18 hetes vagyok

2021. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem sikerült, de több kismama is mondta már hogy tapasztalt ilyet, de nem volt gond, úgyhogy nem izgulok már rajta. Mostmár egyre erősebb mozgása van, és nagyon ritkán csinálja a remegést. Nem tudom van e összefüggés de apukája is megremeg alvás közben, biztos rá hasonlít 😄 30hkm
2021. júl. 2. 06:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Azota megszültél kérdező? ringatozás magzatvizbe uszás.babád apja fázik vagy olyant álmodik amitől remeg
2021. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,2hetes a kislányom, a terhesség végére elmúlt ez a kis rángás, és most hogy kint van sem csinálja 😀
2021. okt. 2. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!