Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik ha későn derül ki...

Mi történik ha későn derül ki hogy nagy betegsége van a magzatnak? Nyilván nem mindenki tartana meg sőt... ilyenkor mit szoktak csinálni, van missed ab lehetőség vagy ez az egész hogy működik?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Betegség esetén nem 12 hét az abortusz korlát hanem ha jól tudom 24 hét talán, de ez esetben ugye már meg kell szülni. :(
2021. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Akkor otthagyod a kórházban és kész, mást nem tudsz tenni ha nem vállalsz beteg gyereket, amit amúgy én teljesen megértek, de biztosan többen vannak akik elítélik ezt.
2021. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A missed ab az az, amikor a nő spontán elvetél, de nem ürül ki a magzat. Kicsit fogalomzavarban vagy. Indokolt esetben 24. hétig lehet megszakítani a terhességet.
2021. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, abortuszra gondoltam
2021. máj. 26. 10:47
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a 12-24. hét között kiderül valami súlyos fejlődési rendellenesség, különös tekintettel az élettel összeegyeztethetetlen betegségekre, akkor még el lehet vetetni, de ez már csak és kizárólag orvosi indoklás miatt történhet. Ennek a folyamatát nem tudom, hogy szülést indítanak, vagy hogy zajlik. 24. hét után már ki kell hordani. Ha utána derül ki valami, akkor örökbe tudod adni, vagy ott hagyod a kórházi inkubátorban.


Ha félsz (mi is féltünk), célszerű valami komolyabb magán központba menni teljes körű kivizsgálásra a két genetikai uh körül, hogy biztosan ne maradjon rejtve betegség, ami szűrhető.

2021. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyanu van biopszia kell a 12 hét után úgy lehet elvetetni, genetikus lepecsételi, hogy beteg ha azt hozza ki a minta vétel. Majd abortusz azt hiszem 16 hétig nem kell szülni csak utána, nekem 14.héten abortusz volt.
2021. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
24. hétig lehet megszakítani a terhességet, ha kiderül, hogy nagyon súlyos vagy élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van a magzatnak. Ehhez persze több orvos hivatalos véleménye, több UH kell+genetikai tanácsadás stb. Ahogy első is írta, ilyenkor már sajnos meg kell szülni a babát, nem műtenek. 24. hét után úgy tudom, kizárólag akkor avatkoznak be, ha az anya életét közvetlenül veszélyezteti. De pl, ha szóltak, hogy súlyos rendellenessége van a babának és 100%, hogy meg fog halni legkésőbb szülés után egyből, akkor is dönthetsz úgy, hogy megtartod, viszont hangsúlyozzák, hogy 24. hét után már akkor sem szakítják meg a terhességet, ha meggondolod magad. Sajnos voltam ilyen helyzetben, nekem akkor mondták ezt genetikai tanácsadáson. "Szerencsére" a 12. heti genetikai UH-n derült ki, hogy élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van szegénykémnek, így még műtöttek (=abortusz, csak hát ugye az ok más). Jó hír viszont, amit szintén genetikus mondott, hogy a terhességek összesen 3%-ban fordul elő valamilyen rendellenesség, de ebbe már beletartozik az is, hogy pl kicsit kancsal a gyerek. Szóval sokkal nagyobb az esély arra, hogy minden oké, minthogy baj van. Vagy ugye olyan korai szakaszban szakad meg a terhesség, ha beteg a magzat, hogy még nem is tudtál róla.
2021. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#7-es vagyok. Illetve az sem mindegy procedúra szempontjából, hogy fejlődési rendellenessége van (ezt csak UH-val lehet látni, vérből nem mutatható ki) vagy valamilyen kromoszóma hiba (pl Down-kór), ami sokszor UH-n is látható, vérből is kimutatható, biopsziával meg biztosan meg tudják mondani.


Szóval fejlődési rendellenességnél, ahol már UH-n látszik, hogy nagy gáz van, nem küldenek biopsziára.

2021. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igazság az hogy nincs pénzem sajnos magán úton komolyabb kivizsgálásra... rettegek viszont ettől nagyon
2021. máj. 26. 12:18
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai ultrahang TB támogatott, azaz ingyenes, ha nem magánba mész. Ha szükséges, akkor a biopszia is és a kapcsolódó vizsgálatok szintén. A kombinált teszt pedig 30 ezer forint körül van, amiről úgy gondolom, hogy nem egy olyan összeg, amit ne lehetne megoldani szerényebb jövedelemmel is.

Ha ez probléma, akkor viszont lehet érdemes elgondolkodni azon, hogy még érdemes várni a babával és anyagilag kicsit stabilizálódni.

2021. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!