Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba kinézetét a 9 havi...

A baba kinézetét a 9 havi stressz/ életmód is befolyásolja, vagy a fogamzás pillanatában eldől hogy fog kinézni a Kisbabám? :-)

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon stresszes napom volt és azon gondolkodtam, nem-e árt e ez a kisfium szépségének. Vagy akàr több vitamint eszek, befolyásolja hogy szép baba legyen?
2021. máj. 26. 19:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

A szepseg konkretan nem ettol fugg, de azert nezd meg egy alkoholizalo, vagy dohanyzó kismama gyerekét. Nyilvan ez nalad nem áll fenn, es amugy is az egeszseg miatt fontos, de a kinzetre is hatnak, jarhat deformacioval stb. Egyebkent a stressz( nyilvan nem ennyi,) de befolyasolhatja a babat.

Azert nem minden csak genetika, vannak kornyezti hatasok, epigenetika ..nyilvan folynak kutatasok stressznek magzatra gyakorolt hatasarol, de ezeket inkabb a tudomanyos oldalakon kene keresgelni, nem a gyakorin.

2021. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom miért van az utolsó lepontozva. Nyilván az arcvonások nagyrészt genetikailag meghatározottak, ugyanakkor például a terhesség alatti alkoholfogyasztás jellegzetes arcfejlôdési rendellenességeket okoz, mint a kisebb szemek, vékony felsô ajak, ellapult redôk az orr és felsôajak között. Ezt nevezik magzati alkohol szindrómának. Itt van róla összefoglalás:


[link]


Itt meg képek:

[link]


Szóval igen, az anya életmódja befolyásolhatja a gyerek arcvonásait.

2021. máj. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A stressz hatással van a babára, de nem a kinézetére! Az teljesen attól függ hogy mit örököl.

Az én anyukám nagyon nyugodt volt terhesen, én pedig idegeskedtem elég sokat, a kisfiam mégis sokkal szebb baba mint én voltam.😇

2021. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
12. A kerdezeo nem alkoholozasl,vagy cigizik,legalabbis ezt nem mondta. A stressz marpedig nem befolyasolja a baba fizikai kinezetet. Oke,h te talaltal valamit,ami pedig igen,de nem ez volt a kerdes. Alig latszodik a felso ajkam,megsem ivott 1 korty alkoholt sem anyukam,nem is cigizett, es nyugodt terhessege volt. Ettol fuggetlenul elhiszem,hogy ezek a tenyezok okozHATnak ilyen szembetuno jellegzetessegeket az arcon. Ez nincs kobe vesve. De az igen,hogy stressztol nem lesz csunya a gyerek.
2021. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%
hogy a férfi mire gondol és mit érez a szex közben, az fogja eldönteni, hogy mely géneket tartalmazó spermák szabadupnak fel a mellékherékből.
2021. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!