Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki a terhesség...

Van olyan, aki a terhesség félideje után kezdett el oda figyelni arra, hogy mit eszik és sikerült neki ezután vissza fogni a súlygyarapodást?

Figyelt kérdés
2021. máj. 30. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván van amikor az ember tényleg nagyon sokat eszik.


Amúgy inkább genetika.



Én az általános túlevéstől tudok nyilatkozni.

( mondjuk 6 palacsinta együltőhelyben.. ez volt az általános)

14 kg jött fel.

3 kg maradt 2 hét után

Ami 3 hónap után elkopott magától


Aztán ennél kevesebb evéssel 20 kg jött fel.

Ebből ekkor 10 makacsabb volt.

1 éves a gyerek, 3 kg van még, de többnek érzem.

Idősebb lettem szerintem


35 leszek



Úgyh, ha úgy èrzed, hogy sok amit eszel, akkor nem válik hátrànyodra, ha visszafogod magad.


Könnyű terhességet

2021. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

26 hetes terhes vagyok és eddig 12 kg-t híztam. Leírom egy napi étkezésemet, pl a tegnapit(arra még emlékszem :D ):


Reggeli: 3 tojásból rántotta, fél paradicsom, pár szelet uborka


Tízórai környékén ettem egy almát.


Ebéd: egy tányér húsleves, tésztával, főtt répával, kevés főtt hússal


Uzsonna: 2-3 szelet sajt, egy paradicsom és pár szem olivabogyó


Ezután megettem fél zacskó bundás mogyorót.


Vacsora: egy tányér full egészségtelen müzli, 2 kocka pudingos süti



Tudom, hogy hol rontom el. Nyilván nem kellene se a bundás mogyoró, se a süti, se a cukros müzli, viszont a délutáni órákban a tartásom az ételekkel kapcsolatban egyre csak romlik. :(

Hajlamos vagyok a hízásra terhesség nélkül is. 12 kg az sok és még csak a 26.hétben vagyok. Határ a csillagos ég :(((

2021. máj. 30. 07:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem sikerült. Elkezdtem hízni, jött a terheléses cukor, kiderült a terhességi diabétesz, 160g-os CH diéta és a végén mindössze 9 kilóval lettem több, mint amennyivel terhes lettem. (A kisfiam pedig 3570 g-mal született.)
2021. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén nem számít mennyit hízol és mikor, amennyiben egészséges vagy.


Én azt utolsó pár hétig ugyanannyi kiló voltam mint a terhesség előtt a végén meg hirtelen felszaladt 15 kiló egy 6 hét alatt kb. Szét is repedt a hasam.


Barátnőm szép fokozatosan hízott, és szintén 15 kiló plusszal ment szülni.


Nekem lement, de az itthonlét alatt visszahíztam 10 kilót, neki le se ment.


Másik ismerősöm 30 kilót hízott, és vékonyabb lett pár hónappal szülés után, mint előtte volt.


Én külföldön élek, orvosi vizsgálaton megkérdeztem nem-e baj hogy inkább fogyok, mint hízok így 20 hetesen. Megállított menet közben, hogy ameddig egészséges vagyok, orvosi szempontból őket nem érdekli a súlyom, ugyanis nem számít. A vérnyomásom jó, a cukrom jó, egyéb adataim jók. A terhesség alatti súlygyarapodás általában vizesedés, nagyobb mennyiségű hígabb véred van, vérrel teli placenta, a baba, a magzatvíz, a nagy méhed stb.


Ameddig nincs bajod, ne aggódj ezen.

2021. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2021. máj. 30. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!