Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a sulygyarapodas igy...

Ez a sulygyarapodas igy megfelelo, vagy kezdjek aggodni az ingadozas miatt?! Tobbi lent!

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok, ez a masodik terhessegem. Az elsonel 16 hetesen mar +4 kilonal jartam. Normal testsulyrol kezdtem mindket terhessegem. Most 62,7-rol indultam. Eddig a max 65,5 volt, de visszamegy a sulyom 65,3-ra es 65-re. Szoval 30-50 dekat ingadozik. Nem igazan ertem, mert valtozatosan etkezem, nem dietazom, de nem is vizesedek... Kb 2 hete elfogyotr a terhesvitaminom es meg nem vettem ujabb adagot. Az befolyasolna ennyire? Az elso terhessegemnel vegig szedtem. Egeszseges vagyok, nem tudom, hogy van-e ra egyaltalan szuksegem, vagy a napi 2 tabletta helyett eleg, ha egyet szedek.

2018. jún. 26. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ember súlya terhességtől függetlenül nem 30-50 dekákat, hanem 1-2 kilókat ingadozik, teljesen normális. 17 hetesen a babának kb. 15 deka a súlya, legyen mégegyszer ennyi a lepény, víz, nagyobb méh, na, akkor már 30 dekáról is beszélünk a terhesség miatt.


Miért is kellett volna már kilókat híznod? Van, aki ilyenkor nullánál, vagy mínuszban jár még a kezdő súlyához képest. Teljesen rendben van a +3 kiló. A vitamin nem befolyásolja a gyarapodást.

2018. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 kilót is ingadozott a súlyom ekkor. Oda kellett figyelnem az étkezésre, mert székrekedéses voltam. Ha kimaradt pár nap, +2 kg simán volt rajtam. A végén 3-4 kilóról volt szó de már kis mértékű vizesedés is közrejátszott, ami nem volt mindennapos.

Szóval fél kg igazán nem sok.

2018. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A vitaminnal arra gondolok, hogy nagyobb etvagyat csinal, tehat emiatt hiztam tobbet. Ebbol gondolom, hogy koze van a sulygyarapodashoz.
2018. jún. 26. 11:26
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem egyebkent semmilyen tunetem nem volt soha. Egyszer sem volt hanyingerem, soha nem hanytam, nem volt szekrekedesem. Az emesztesem ugyan olyan, mint ezelott.


Etkezni pedig eleg valtozatosan etkezem. Csomo gyumolcsot eszem, zoldseget, foetelekbol is a fozelektol kezdve a sulthusig mindent. Mindig reggelizek.


Bar mar arra is gondoltam, hogy mivel en is kb napi 4x-5x etkezem, mikor a kislanyom eszik es nem 1x-2x nagy mennyiseget, lehet, hogy a kiegyensulyozott etrend is kozrejatszik. Amilyen zabagep voltam eddig, most kis mennyisegu kaja is eleg es annak sem kell nehez etelnek lennie.


Akkor remelem, most masodjara nem fogok sokat hizni. :)

2018. jún. 26. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!