Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhesen mennyi...

22 hetes terhesen mennyi számít normál súlygyarapodásnak?

Figyelt kérdés
Csak szipla kíváncsiságból kérdezem. Első babócám lesz. Tudom, hogy egyénenként eltér, csak egy átlagot szeretnék megtudni.🙈

2020. ápr. 20. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia :) Én most vagyok a 24. hétben. Az első 16 hétben másfél kg plusz volt rajtam. Tény hogy sokáig hányingerem volt, kb 14. hétben múlt el úgy igazán. Utána költöztünk, szintén nem nagyon tudtam enni. Aztán a 18. hét fele ettem ami belémfért gondoltam eddig úgy sem híztam, legalább végre eszem. Na be is indult. Rövid időn belül plusz 2 kg, majd plusz 3 kg a 21. hétre. Mire észbe kaptam 65 kg lettem 58,5 ről.. most próbálok odafigyelni meg többet mozogni. Nem sanyargatom magam, de mikor egy hét alatt plusz 3 kg-val több voltam, na mondom megállni még hol a vége a terhességnek.

Bocsi hogy hosszú lett. Nem tudom mi a normális. Én max 4-5 kg mondanék. De ez is alkatfüggô, én nem voltam csontsovány előtte sem szóval nekem nem kéne zsírban is sokat hízni. Már most megviseli a bőrőm ezt a hízást is.

2020. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlagot én sem tudok, én 23.héten járok és 1,5 kg jött fel csak. Bár alapból éppen nem vagyok túl vékony így az elejétől próbálok figyelni magamra. Úgy tudom,majd a terhesség vége felé, vagy olyan 30.hét után kezd el inkább hízni a többség. Remélem megúszom 6-8 kiló plusszal a vegéig.
2020. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én is úgy gondolom, hogy a végén jönnek majd a kilók inkább. Én sem így terveztem😁. Most már odafigyelek, jó 3 hete tartom a 65 kg-t.
2020. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-2 kiló.
2020. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy 22 hetesen még nem kéne jelentősen gyarapodni súlyban, 5 kiló alatt gondolnám normálisnak. Oké, én magamból indulok ki, 27 hetes leszek és még nem egész 2 kilót híztam eddig, viszont a gyerek az még csak 700 gramm körül van (az applikációm szerint, ultrahangon már nagyon rég nem voltunk :( ), nem is olyan hatalmas a pocakom, és a súly nagy része, ami a plusz kilókat adja várandósság alatt, az a magzatvízből, placentából és a megnövekedett méhből fakad (már a gyerek súlyán túl), amik arányosan növekednek a babával, szóval úgy gondolom, hogy amíg a pici nincs 1 kiló, addig az őt körbevevő dolgok sem lehetnek jelentősen nehezebbek nála. Zsírban meg felesleges hízni terhesség alatt is, még ha nagyon csábít is a lehetőség, hogy most lehet enni, mert "úgysem látszik". Amikor majd elkezd rohamosan nőni a baba a 3. trimeszterben, na akkor kell majd többet hízni, de addig nem gondolnék "normálisnak" (egyrészt nem vagyok orvos, hogy tudjam, másrészt nyilván mindenkinél más) egy 5 kiló feletti gyarapodást.
2020. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!😊 Én eddig 4 kg-ot híztam. Az utóbbi hetekben ugrott fel, mert észre vettem hogy farkas éhes vagyok mindig... tudom ez az időszak nem a kemény diétáról szól 😅 De ezután igyekszem én is odafigyelni a táplalkozásra, mert én is úgy tudom, hogy az utolsó időszakban jönnek fel csak igazán a kilók. Bár én is reménykedem hogy nem lesz igazán sok, elkezdtem mozogni, egy kis otthoni kasmamatorna és esti sétálás😁 (mondjuk annyira nem erőltetem meg magam, nem igazán akarom feszegetni a határokat az erölködéssel nwhogy valami baj legyen mert nem ér annyit az a pár kg)
2020. ápr. 21. 08:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp szedi fel a kg-kat , van aki a terhesség elején az első két trimeszterben szedi fel a javarészét és a 3. Ban meg jóformán csak a baba többletsúlyát! Nem mindegy az sem ,hogy vannak e rosszúllétek. Én pl 30. Hétben vagyok és 14 kg plusz van rajtam , pedig nincs ám zabálás , sőt elég aktívan mozgok is ,mert kapálok , cserepet pakolok , lakásfelújítás stb. Viszont én egyetlen egyszer nem voltam rosszul , egyszer sem hánytam. Kb. Mintha terhes sem lennék. Viszont 1 hónapja 1 dkg sem jött rám.
2020. ápr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

22 hetesen 13 kilót hiztam (második babával) (végig hánytam a terhességet,alig ettem)

39+5 napon plusz 18 kilóval mentem szülni

Baba 4,5 kg volt, nagyon vizesedtem,mire hazaértem plusz 3 kg volt rajtam,így 60 kg jöttem haza.

3 baba ,holnap leszek 23 hetes 68 kezdtem a terhességet,most vagyok 70 , ismét hányás,alig eszem,és vizesedek (170 cm vagyok)

Most ezt nehéz össze tenni 😅

2023. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!