Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti beoltatjatok...

Kismamák! Ti beoltatjatok magatokat COVID ellen? Ha igen, miért, ha nem miért? Ha igen melyikkel?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert három orvosom három különbözőt javasolt, és nem tudom melyikre hallgassak. Majd ha megszületik, utána.
2021. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha már kismama akkor Moderna vagy Pfizert kaphat nem nagyon van váladztás.
2021. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Pontosan azert amit az elso mondot. Ahany orvos annyi fajta velemeny. A neten szinten kaotikus az egesz. Nagyon eroltetik ez sem tetszik.


Ameg azt a 1.5 honapot mar kibirom igy is 😂

2021. máj. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Nemzetközi irodalmat olvasok, és az ajánlás ez.

Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy mit mondana az az orvos, aki nem ajánlotta az oltást, amikor elkapod a covid-ot és terhesen fekszel az intenzív osztályon lélegeztetőgépen. Mert ez van a mérleg másik serpenyőjében.

2021. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Még kivárok, talán 3. trimeszterben.

Nekem nőgyógyász nem erőlteti, házidokival együtt néztük át a kommunikációt amit kaptak (Kásler bá' aláírásával) és ott akiknek mindenképp ajánlják a magas rizikójú emberek (krónikus magasvérnyomás, szervátültetésen átesett, krónikus szívbeteg stb.) szerencsére egyik sem vagyok, családi kórtörténetben sincs, és házidokim is mondta, hogy szerinte sem abszolút sürgető, pláne mivel itthonról dolgozok.


Kérdezik páran, mert mitől félek.

Leginkább talán a magzat immunkompromittáltságától. Most mondok egy példát, kevesebb neutrofil granulocitával (egyfajta fehérvésejt) születik, mint normális (valós példa amerikai oltott terhes fórumról, sajnos nem is egyszeri eset, jelentették).


Másik példa, utánaolvastam mind az EMA-nál, mind az FDA-nél, és én értem, hogy patkányokon hogy meg mekkora adagokkal kísérleteztek, de egy laboratóriumi patkány gesztációs időszaka 21 nap kb. az emberé meg 9+ hónap és mondjuk az agyi fejlődés nem hozható párhuzamba.


Ezzel összefügg, hogy a mai napig sajnos nincs olyan tanulmány, ami a teratogenitást (fejlődési rendellenességet okozó hatást) vizsgálná, pedig biztosan született meg már jó adag gyerek. Volt nemrég egy tanulmány, ami pár tucat újszülöttel foglalkozott, ott is a nagy releváció az volt, hogy van antitest a köldökzsinórvérben, de mással nem (említés szintjén se volt, hogy rendben voltak-e az első laborjaik, mi volt az Apgar score, ilyesmik).


Az se szimpatikus személy szerint, hogy az EUban (Anglia ugye már nem EU), csak nálunk oltottak eddig terheseket válogatás nélkül (értsd: rizikóbesorolás, utókövetés, aktív(!) farmakovigilancia nélkül). Igaz Spanyolországban is mintha elkezdték volna nemrég, tehát ez a trend lehet megfordul.

Dániában élő, dán orvos rokonokkal beszélve, ők ellenjavallják, náluk egyenesen tiltott terhesen (mint sok más országban a skandinávokon kívül).


Szóval bízom benne, hátha kijön nyáron egy megnyugtató tanulmány.


Másrészt azzal érvelek, hogy a 27. hét előtt biztos nem oltatom be magam - ha neadj ég olyan immunválaszom lenne, amitől koraszülés lesz (sajnos ilyen példa is van), akkor legyen esélye.

Ha közben felmerül GDM vagy magas vérnyomás, akkor újra átgondolom, átbeszélem a kockázatokat az orvosaimmal.

2021. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen! Közvetlen környezetben halt meg egy kismama covidban 7 hónapos terhesen(alapbetegsegek nélkül) . Árván maradt 2 kisgyermek. Köszönöm, én ezt nem szeretném megtapasztalni.
2021. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen én már be is oltattam magam Pfizerel. Unoka húgom kórházban dolgozik és sok kismama let beteg akik nagyon rosszul viselték. Volt ahol a kismama hallt bele két hét alatt négy....volt ahol a babát nem tudták megmenteni. Nem verik nagy dobra, hogy ne keltsenek pánikot. Én uncsitesómnak hiszek! Most várom, hogy mikor adják a másodikat.
2021. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Modernát kaptam. Örültem. Szintén van ismerősi körben terhes beteg, én is kihagynám. Lehet hatása a babára? Majd orvosoljuk. Mert meg lesz rá a lehetőségem, mert még itt leszek. És ő is.
2021. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Már volt egyébként több ilyen kérdés, van aki beoltatja magát, van aki nem. Általában mindkét oldal a baba érdekeivel érvel, meg hogy nem akar kockáztatni - értelemszerűen az oltottak a betegséget, a nem oltottak meg az oltás kockázatát akarják elkerülni.


A jelen járványhelyzetben, ha még egyáltalán nem lennék beoltva, én is meggondolnám, hogy kell-e. Főleg, ha bízhatnék benne, hogy ha súlyosbodik a helyzet, akkor szükség esetén később is oltáshoz juthatok. Viszont március végén még nagyon sok volt a fertőzött, túl nagy esélye volt a megfertőződésnek, akkor nekem egyértelmű volt, hogy az oltás a biztonságosabb opció.


Egyébként az élő vírust nem tartalmazó oltásokat lényegében mind kaphatják a kismamák a második trimesztertől, ha valamiért szükséges. A szamárköhögés ellenit sok helyen rutinszerűen javasolják is, mert így az újszülött védett lesz az első pár legkritikusabb hónapban (sajnos a szamárköhögésbe manapság főleg csecsemők halnak bele). Szóval nem valószínű egyáltalán, hogy pont ez az oltás okozzon bajt. Az lényegében kizárt, hogy bármi olyasmit okozzon a babának, amit az anya betegsége nem okozna.

2021. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
57%
Őszintén megmondom, hogy van olyan ismerősöm ,akit beoltottak, elkapta ,szarul viseli 3 hete kórház , sógornőm nem oltott ,elkapta ,2-3 napig lázas volt még köhögött kicsit. Szóval ilyen téren szerintem magadban bízz.
2021. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!