Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki terhesség alatt...

Van aki terhesség alatt használt migrenre xiloxot? Nem veszélyes? Nekem csak ez segít mindig a migrenen. 8 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Alapbol is erosen majkarosito hatasu,szerintem keress fel egy dokit,o hatha tud jobbat ajanlani. En nem mernem.
2021. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem szabad szedni.


Terhesség:

A prosztaglandin szintézis gátlása károsan befolyásolhatja a terhességet és/vagy az embrió illetve a magzat fejlődését. Epidemiológiai vizsgálatok adatai megerősítik, hogy a prosztaglandin szintézis gátlók alkalmazása a terhesség korai szakaszában megnöveli a vetélés és a szívfejlődési rendellenességek, valamint a hasfalhiány (gastroschisis) kialakulásának kockázatát. Az abszolút kockázat a szívfejlődési rendellenességek kialakulását illetően kevesebb, mint 1%-ról körülbelül 1,5%-ra emelkedett. A kockázat növekedni látszik az alkalmazott dózis nagyságával és a kezelés időtartamával. Prosztaglandin szintézis gátlók állatokban történő alkalmazásakor növekedett a beágyazódás előtti és utáni veszteség, és az embriofoetalis halálozás. Ráadásul a különböző fejlődési rendellenességek, beleértve a cardiovascularis rendellenességek előfordulási gyakoriságának növekedéséről számoltak be állatokban a prosztaglandin szintézis gátlók organogenetikus időszak alatt történő alkalmazásakor.

2021. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Pharmindex.hu-ról másoltam.
2021. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem xiloxot nem szabad, nekem engedték a cataflamot harmadik trimeszterben, de legszivesebben algopirynt adtak infúzióban, nem sokat hatott.
2021. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a hülye betegtájékoztatásban miért van hogy az utolsó 3 hónapban tilos és amúgy szabad.... ahj..
2021. jún. 1. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy szabad, nem tudom, de nagyon sokat paráztak a dokik is a fájdalomcsillapításon, de én akkor már 2.-3. trimeszterben voltam, az 1.-ben meg szinte semmit nem szabad, amennyire én tudom.
2021. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok,nem tudom miert kell lepontozni. GYOGYSZERESZ ismerosom mondta,hogy nagyon karositja a majat. Terhessegtol fuggetlenul.
2021. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor szedjed, kérdező, a te felelősséged. De ketten írtuk, hogy magzati fejlődési rendellenességet okozhat, májkárosító... lehet, hogy 1 tasaktól nem lesz baj, de én nem kockáztatnék. Migrénes vagyok, Relpaxot szedtem terhesség előtt- tudom mennyire rossz, de terhesen csak koffeint és paracetamolt vettem be, ha rohamom volt. Plusz hideg vizes borogatás, pihenés. Nagyon sz.r, volt, hogy 3 napig zsinórban fájt a fejem. De most legyen a baba az első.
2021. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy szedni fogom!!!’ Csak leírtam amit a betegtajekoztatoban olvastam!!!!!

Nyilván nem artanek neki tudatosan, így kerülni fogom.

A pihenés amúgy nekem (alvás) mindig segít, csak sajnos munkahelyem van, dolgozom reggel 8tol fel5ig, így elég nehézkes lenne

2021. jún. 2. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi baba tervezés előtt állunk.

Fel kerestem egy genetikus nőgyogyászt, hogy mit szabad, mit nem szedni terhesség alatt.

Igaz nem vagyok terhes, de jobb előbb tudni

Szerintem te is tedd azt. A nő gyogyász nem generikus.

2021. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!