Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha veszélyeztetett munkakörben...

Ha veszélyeztetett munkakörben dolgozom, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elvileg terhesség alatt nem dolgozhatnék, vagy táppénzre kellene mennem, vagy pedig egy könnyített munakörbe. Ezzel az a problémám, h a mostani fizetésemnek a töredékét kapnáp a könnyített munkakörben és nem mindegy, h milyen fizetéssel megyek el gyedre.

A kérdésem az lenne, ha köteleznek táppénzre, akkor pl egy gyártósoron néhány hónapos szerződéssel dolgozhatok a táppénz mellett? Vagy ez hogy működik?



2021. ápr. 6. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Táppénz mellett nem dolgozhatsz! Vagy dolgozol vagy táppénzre mész.
2021. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha táppénzen vagy nem dolgozhatsz. Ezért táppénz
2021. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Könnyített munkakörben ugyanannyi kell hogy legyen az alapbéred, nem lehet csökkenteni. Max pótlékok nem járnak.

A gyedet nem a taskentből számoljak, hanem az atlagberedbol, táppénz nélkül.

Ha valaki táppénzre megy, az azt jelenti, a munkaijára egészségügyileg alkalmatlan. Tehát ha A gyártósor mellett nem tudsz dolgozni, akkor B mellett sem.

2021. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit dolgozol most.

Ha pl zöldséges ládákat pakolsz teherautora azt nem csinalhatod, de ha szerzel egy pár hónapos szerződést pl adminisztrációs feladatokkal, azt csinálhatod. vagy cégen belül áthelyeznek, vagy ha nem tudnak könnyített munkát adni 100%ot kell adniuk.

2021. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

"...de ha szerzel egy pár hónapos szerződést pl adminisztrációs feladatokkal, azt csinálhatod. "


Ez igaz, csak azt kell hozzátenni, hogy ha új szerződést köt, a régi érvényét veszti, ergo ha ez az új csak pár hónapra szól, akár a csedet és a gyedet is elveszítheti vele.

A cégén belül viszont kötelező áthelyezni, ha nincs koynnitett munka akkor pedig otthon, alapbére tartani, szerződés változtatás nélkül

2021. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nekem elég karcsú a fizetésem a pótlékaim nélkül. Ha áthelyeztetem magam egy könnyített munkakörre, akkor emiatt a jóval kevesebb fizetés is beleszámít az átlagba? Ezt nem igazán értem. Szóval, megéri kérni a könnyített munkát vagy nem? Mit gondoltok?
2021. ápr. 6. 13:32
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

ha egyszer veszélyes a munkád, mindegy, a doki ki fog írni.

A könnyitett munka fizuja kevesebb vagy a táppénzed lesz az?

A táppénz előtti időszakot nézik ha jól tudom, szóval szülésig ugyan kevesebbet kapsz, de a csedet gyedet a táppénz előtti bruttóból számolják.

Monjuk a táppénzt is bruttóból, szóval nem a nettód 60%át kapod, hanem a bruttódét. Nekem ez mondjuk 18 ezerrel kevesebb, mint amikor 4kor keltem reggel és 200 tonnát megmozgattam árufeltöltőként, szóval én speciel jól elvagyok itthon is majdnem ugyanannyiért.

2021. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A könnyített munkára gondoltam, h jóval kevesebb lenne, mint a mostani fizum, mert a mostaninak kb felét a pótlékaim teszik ki, könnyített munkánál, pedig nem kapok pótlékokat. Úgy tzdom, h jobban járnék gyed alatt, ha nem kérném a könnyített munkát
2021. ápr. 6. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
A táppénzed meg 60% lenne.
2021. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha könnyített munkát kérek, az is kb a 60%-a lenne a mostani fizumnak, ahogy most kiszámoltam :/
2021. ápr. 6. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!