Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Trisomy FBhCG 4.116 Mom Ez...

Trisomy FBhCG 4.116 Mom Ez mennyire magas? Illetve PaPP-A 1.350 MoM Többi lent

Figyelt kérdés

Üdv anyukák. Nagyon el vagyunk keseredve,és nem is tudunk elmenni a 12 hetes genetikai vér vizsgálaton.

Tovább küldött a nőgyógyász genetikushoz. Volt valakinek ilyen magas az FBhCG?



2021. jún. 3. 01:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, hogy nekem 3.18 MoM volt, azzal nem küldtek sehova. (117.30 IU/L volt egyébként a Free-béta HCG értéke, nem tudom, hogy ezt a MoM-ot hogy számolják.)
2021. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a Papp-A az 2.44 MoM volt.
2021. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És a Papp-a hány iu/ volt? Nekem 7.119
2021. jún. 3. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:
11.19
2021. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy az ultrahangon mit mondtak? Hol voltál a 12 hetes UH-n?
2021. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Vajdasági vagyok.

Igen,ott minden rendben volt. Csak a vérvétel nem.

2021. jún. 3. 13:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy okozhat más is emelkedettebb béta hcg szintet, nem feltétlenül baj szerintem. Mennyi amúgy neked szám szerint? Gondolom, hogy aggódsz, én is aggódnék ha genetikushoz küldtek volna, megértelek. (Mondjuk én biztosra mentem, és a 12 hetes kombinált előtt még csináltattam egy Prenatesztet is, szóval teljes lelki nyugalommal mentem, hogy nem Down-os a babám.) Az UH és a vérvétel együttesen alacsony rizikót adott ki mindhárom kromoszóma rendellenességre, pedig nem vagyok már mai csirke. Lehet, hogy neked valami más rontja le az eredményedet. (Kor, testsúly, dohányzás, diabétesz, nem tudom még miket néznek.)
2021. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez alapján például engem is tovább kellett volna küldjenek szerintem, és látod, még sincs semmi baj! (És ahol a kombinált tesztet csinálták, nem tudták, hogy voltam Prenán is már.)

"Results The median free β-hCG level in the affected pregnancies was 2.22 multiples of the normal median (MoM), significantly higher than in the unaffected pregnancies (95% confidence interval, 1.84–2.68 MoM). The discriminatory performances of free β-hCG and total hCG, each considered separately, were similar; with a cut-off level of 2.5 MoM the detection rate was 43% and 5.7% of unaffected pregnancies had raised free β-hCG levels (likelihood ratio of 7.5 (43/5.7)), somewhat better discrimination than the 32% and 4.6% respectively using total hCG (likelihood ratio of 7.0 (32/4.6)). With a higher cut-off level of 3.5 MoM, the rates were 19% and 2.7% respectively (likelihood ratio of 7.0), using free β-hCG, worse than the 19% and 1.4% using total hCG (likelihood ratio of 13.6). Screening using maternal age, AFP, uE3 and free β-hCG (instead of total hCG) yielded a detection rate of 62% (instead of 58%) at a screening risk cut-off level corresponding to a 5% false-positive rated)."

2021. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj ha vajdasági vagy (én is), ne menj a szabadkai genetikushoz! Az csak ijesztget. Menj magánban bárki máshoz, akár Magyarországra is, ha egy mód van rá hogy ki tudd fizetni.

A kombinált teszted (double test) milyen lett? Ott az uh, a papp-a, fbhcg meg pár anyai adat alapján számolnak egy esélyt, úgy adják meg hogy 1:valamennyihez, mindhárom triszómára.

2021. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pont oda kell mennem,nem sok jót olvastam/hallottam róla.. Majd később megnézem. Medlabbal voltam vérvételen,nem tudunk elmenni rajta.
2021. jún. 3. 15:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!