Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen torokgyulladásra...

Terhesen torokgyulladásra lehet gyerek strepsilst szopogatni? Esetleg más praktika, fertőtlenítő ?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Langyos, mèzes tea nekem beválik általában. Az én dokim pont a Strepsilst mondta, hogyha már nagyon fáj akkor lehet szopogatni.
2021. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hányod össze magad sós víz de jó töményen, én ecsetelem, de ha tudsz gargalizálj este alvás előtt.
2021. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább bízd ezt a dolgot a háziorvosra. Ő tisztában van vele, hogy mit szedhetsz és mit nem.
2021. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Strepsilst elvileg nem lehet, legalábbis a betegtájékoztatóján az van.

Én citromos mézes teát ittam. Meg magában a mézet

2021. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhessegem elején, 11 hetesen 2 hét torokgyulladás gyötört. Azt hittem meghalok. Antibiotikumot 12 hétig nem adnak.

Sós betadinos vízzel gargalizalhattam, plusz a nőgyógyászom septofort tablettát, és mebucaint engedélyezett. Ezek mellett még fújtam a tamtum verde sprayt.

Nem fukarkottam a tablettakkal, gyűlölöm a fájdalmat, és éppen elég is volt 2 hét belőle. A második trimeszterben is fájt a torkom, ott elég volt csak a mebucain.

2021. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Herbal MED szopogatóst lehet terhesen is alkalmazni. Nekem mondjuk nem segített, a 36. héttől végig torokgyulladásom volt. Végül a császármetszéskor kapott antibiotikumtól múlt csak el. De sok ismerősöm esküszik a Herbal MED-re.
2021. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Épp most lábalok ki egy hasonlóból. Nálam hangszálgyulladás is lett belőle.

A patikában azt mondták, hogy csak a HerbalMed Swiss gyógynövényes cukorkája használható (Strepsils, Mebucain és társai nem.):

Mellette inhaláltam kammillával és lándzsás útifűvel, mézet ettem, és gyógycukorkákon éltem (izlandi zuzmó, lándzsás útifű, gyógynövényes Ricola).

A torokgyulladáson nagyon hamar segített néhány gerezd fokhagyma elrágcsálása, és a sósvizes gargalizálás.

Háziorvossal is egyeztettem; azt mondta, gyógyszeresen sem tud ennél többet javasolni terhesen.

2021. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!