Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális jelenség a látás...

Normális jelenség a látás romlása terhesség alatt? Ez is visszaáll később?

Figyelt kérdés
Eléggé jó látásom volt előtte, sosem kellett szemüveg, de a 3. trimeszterben elkezdtem zavaróan rosszul látni. Mitől lehet ez, visszaállhat szülés után? Lehet valahogy javítani?

2021. jún. 15. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem ez nem normális
2021. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A vérnyomásod rendben van?

Ha igen, akkor lehet még egy szemészhez érdemes lenne elmenni.

2021. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom rendben van (naponta mérem), egyetlen panaszom a lábdagadás, amire kompressziós harisnyát hordok. De szemész tud tenni valamit a szemüvegen kívül? Mármint ténylegesen gyógyítani, nem csak kompenzálni?
2021. jún. 15. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából nehéz így megítélni, hogy van e értelme szemészhez menned. Azért írtam, mert ő ki tudja zárni az olyan akut, szemészeti betegségeket amik sürgős ellátást igényelnek. Nem konkrétan a szemüveg a fontos. De fontos lenne tudni, hogy mind a 2 szemeden romlott a látásod vagy csak az egyiken? Hirtelen vagy fokozatosan alakult ki? Társul e hozzá bármilyen más tünet ( fejfájás, szédülés, tudatzavar stb)?

Nőgyógyászati oldalról pedig a preeclamsiát kell kizárni, ami okozhat látászavart, bár inkább a súlyosabb verzió. Ezért kérdeztem a vérnyomásod.

Szóval összességében nem ártana ezt megemlíteni vagy a háziorvosodnak vagy a nőgyógyásznak, kizárni az esetleges súlyosabb dolgokat. Aztán ha ez megvan, és nem találnak semmi konkrét okot a háttérben akkor lehet hogy tényleg csak a szemüveg marad.

2021. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én közelre nagyon jól láttam, majd megszültem a fiam és borzasztó lett. 2 éves a fiam jobb lett mint szülés után, de nem a régi sas szem.

Szemész azt mondta 40 felett romlik, mondom 1 nap alatt.

2021. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem jellemző tünet. Ha 40 körül vagy, az inkább okozhatja. Vagy sajnos, mint írták, lehet valami másnak a kísérő tünete, érdemes lenne legalább a háziorvostól egy általános vérvételt kérned.
2021. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhesség alatt romlott a szemem, igaz, hogy volt magas vernyomasom is.

Elmentem szemeszetre, semmit nem csinált mert aztmondta, hogy szülés után visszaall minden.. Hát nem így lett.

2021. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2021. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül is voltam szemésznél, neurológusnál és mindketten azt mondták, hogy nincs probléma a területükön. Sőt, a szemész konkrétan megállapította, hogy jól látok, nincs szükség szemüvegre sem. Akkor jöttem rá, hogy ezt nem is tapasztalom állandóan, ráadásul hol a jobb, hol a bal szememre jön rá jobban, hol közelre fókuszálásnál, hol távolinál jelentkezik, de a nap nagy részében nem is érzem.
2021. jún. 28. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!