Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok szeretném a...

Terhes vagyok szeretném a babát mégsem vagyok boldog MIÉRT? Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
2,5 éve próbálkoztunk a férjemmel a baba témán. Nagyon nagyon sokszor sírtam mikor nem jött össze. Ez volt az álmom vágyam. Most pedig hogy végre terhes vagyok meg vagyok rémülve. Félek,rettegek. Félek magamtól. Kétségbe vagyok esve. És félve merem leírni de haragszom erre az egészre.. Mivel az első trimeszterbe vagyok folyamatosan hányingerem van és rosszul vagyok ez megkeseríti az életemet. Na meg most döbbenek rá,hogy mennyire rohadt sok mindent nem csinálhatok.. Nem mehetek strandra,mikor pont most vagy nyár és nem vágyok másra jobban csak hogy bemehessek vízbe.. nem ihatok egy kortyot sem alkoholt nem ehetek halat mindig minden lépésemre oda kell figyelnem mostantól és úgy érzem túl vagyok terhelve.. Aggódok mert pont most kell költöznünk.. A baba miatt mindent máshogy kell csinálni és persze ez a legkevesebb amit megtehetünk. Rengeteg mindent meg kell fosztanom magamtól.. Alap dolgokat. És csak az hogy mindig mindenre figyeljek... nagyon nagyon nehéz! És igen persze tudtam hogy ez lesz.. De ugyanakkor pedig egyben elegem is van. Már most túlterheltnek érzem magam. És félek,hogy nem fogom bírni.. Hogy nem leszek elég erős😢.. Hogy rossz anya leszek! Egy szar anya. Hogy vajon tudom e majd úgy szeretni a babát ahogy az megérdemli?

2021. jún. 17. 12:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
Nem véletlen, hogy nem is jött össze ennyi ideig...
2021. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát ez mondhatni nagyon kedves hozzászólás. Meg volt az oka hogy nem jött össze. De nem az én oldalamon.
2021. jún. 17. 12:49
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Most már késő ezen agyalni, előbb kellett volna gondolkozni. Volt rá két és fél éved, nem is értem...

74N

2021. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy minek orulsz, dontes kerdese is. Ha ugy hatarozol hogy nem engeded el magad es azon ragodsz mit nem kaphatsz meg, akkor ilyen keseruen telnek majd napjaid. Ha ugy dontesz h marpedig leszarod a ketelyeket es orulsz,akkor boldog is leszel. Ha megszuletik a baba, termeszetszeruleg vonzani fog teged mint a magnes, csak akkor leszel elutasito, ha szant szandekkal elkezded blokkolni magadban a termeszetesen feltoro vagyakat es erzelmeket.
2021. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rossz ember vagy, bár ennyiből nehéz megmondani :) Mikor először teherbe estem, én is hasonló dolgokat éreztem, pedig tervezett terhesség volt. Mondjuk sok időm nem volt ezen morfondírozni, mert korai spontán vetélés lett. Rá következő hónapban megint várandós lettem, na azóta nem aggódok ilyen baromságok miatt, mint amiket te is leírtál fentebb, mert mikor elment a baba, egy pillanat alatt átértékelődött bennem minden. Azóta egy másodpercig sem nyünnyögök, hogy jaj az eddigi életem, italozások, blablabla (mondjuk én eszek halat, strandra sem tilos mennem, védőnő is megmondta, hogy nyugodtan lehet vízbe is menni, Balatonra, ilyen helyekre, csak inkább olyan részen úszkáljak, ahol nem verték fel a 2 évesek az összes iszapot.) Ja és még nem is mumifikálódtam. Szóval szerintem nem ritkaság, amiket most érzel, de azért érdemes elgondolkodni rajta, hogy például valóban nem ittál-e már elég alkoholt életed folyamán, vagy nem vagy-e kicsit túl óvatos mindennel is a terhességed alatt. Rosszul vagy, ez bizonyára hátráltat abban, hogy kimaxold a nyarat, de inkább teljen el így a nyár egy része, mint hogy még ki tudja hány nyáron át csak álmodozhass a gyerekről. Ha veszélyeztetett vagy, és el vagy tiltva mindentől, az persze más, nyilván nehezebb, de hiszem, hogy legkésőbb a baba születésekor elmúlnak a rossz érzéseid. Ha mégsem, akkor nem szégyen beszélni erről olyan emberrel, aki járatos a témában, vagy akár pszichológussal, aki lehet hogy jobban is tudna segíteni.
2021. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem bàrmennyi idő alatt jön össze, mindenki megrèmül.


Ne azt keresd mit nem lehet csinálni.

Pl halat miért ne ennél?

Ne komplikáld túl!



Strandra is mehetsz, a medencét nem feltétlen javasolnám az esetleges fertőzések miatt,


de egy zárt méhszájjal nem túl hideg vízbe, ha az orvos másképp nem rendelkezik, akkor be lehet menni, csak az emver nem szeret kockáztatni, pedig azért akkora esélye nincs a fertőzésnek. Este használni kell gynophillust a biztonság kedvéért.



Egyébként a hormonok játszanak veled.

Az, hogy félsz a rossz anyaságtól jelzi, hogy nem leszel az.


Gratulálok

2021. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Ez teljesen természetes, a többi kommentelő hülyeségeivel ellentétben. Mindenki fél, hiszen egy teljesen új, ismeretlen élethelyzetben találja magát.

Hidd el nem lesz semmi gond, bele fogsz rázódni. A 2. trimeszter jobb lesz, a 3. meg megint egyre rosszabb fizikailag. Lelkileg meg a hormonok játéka lesz a következő időszak. Egyszer boldog leszel, egyszer szomorú, egyszer dühös és az is normális, hogy kételkedni fogsz magadban, hiszen nem tudod mire számíts.

Minden rendben lesz!

2021. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt be kell látnod, hogy erre nem nagyon lehet mit mondani. Természetes, hogy megijed, bepánikol kicsit az ember, még akkor is ha évek óta vágyott rá. De az már nem, hogy most neked ez mennyire nem kényelmes, mennyi minden fontosabb lenne és milyen rossz már, hogy le kell mondanod dolgokról. Ez ezzel jár. Főleg azért nem értem, mert ennyit vártál, akartad. Nem kell az önsajnálat meg a hiszti szerintem. Akarod, vagy nem? Ára van. Nem kell ilyen drasztikusan felfogni, még csak nem is az a baj, hogy hónapokat kell feküdni, vagy számolni kell a szénhidrátot, vagy elszáll a vérnyomásod és az életéért aggódsz. Komolyan, akkora tragédia, hogy nem ihatsz alkoholt és nem ehetsz sushit? Elő vízbe meg mehetsz. Lesz ott még lemondás, ha nehezebb természetű babát dob a gép, meg akkor is, ha mázlid van, és nem. Ne forgasd magad a semmin, mert egyenes út a szülés utáni depresszióhoz.
2021. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Nyugi, hagyd a trollokat is, ez amit érzel, teljesen normális.

Nem véletlenül hívják terhességnek. Azért aggódsz, mert te felfogod, hogy mivel jár egy gyerek, és ez a felelősség sokszor rémisztő.

Azt kell megértened, hogy nem attól lesz valaki jó anya, hogy trillázva repked terhesen, mosolyogva és táncolva szül, aztán végig kacarászik 18 évet, és hopp, a gyerek fel is lett nevelve. Aki így viselkedik, arról te is azt gondolod, hogy fogyatékos. Sajnos az aggódás, lemondás, néha a harag, az elkeseredettség is része az útnak.

Amikor először érzed mozogni, mikor először érzi a párod, hogy rúg, és felragyog az arca, az kárpótolni fog. Lesz fent és lent is. Szerencsés esetleg lesz pár hónap, mikor a pocak már ott van de még nem túl nagy, nincs rosszullét, és úgy érzed, hogy ki tudnád fordítani a világot a négy sarkából. Aztán a vége lesz már terhes, és alig várod, hogy túless az egészen, és kézbe vehesd.

Az a lényeg, hogy teljesen normális az is, amit most érzel. Ne legyen bűntudatod. Nagyon sokan átélik ezt, csak legfeljebb nem is mernek róla beszélni.

2021. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is miért ne mehetnél strandra? Senki nem tiltja. Rengeteg kismama megy strandolni akár medence mellé akár szabad víz mellé.. Nagy pocakkal is.


Nem ihatsz alkoholt.. Tragédia. Ezt kb úgy írtad mintha lételemed lenne



Miért ne ehetnél halat? Nyers halat nem lehet, na bumm. Gondolom nem 2 pofára eszed a susit amúgy se.


Halat pedig igen is javasolt terhesség alatt is enni, csak nem mindegy mit és mennyit.


[link]


Az a helyzet, hogy jelenleg a felelősségtől ijedtél meg. Te most saját magadat és a gyerekmentes életed siratod. Dolgoznak a hormonok.

Attól mert valakinek gyereke lesz, nem dől össze a világ, nem kell mindenről lemondania, csak átmenetileg át kell kalibrálni a dolgokat,a gyereket meg bele kell illeszteni az eddigi egyenteltbe.


Üdv 3 gyerekes anyuka

😉

2021. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!