Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedjek még külön magnéziumot...

Szedjek még külön magnéziumot az Elevit terhesvitamin mellé, ami 57mg-ot tartalmaz?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit?

2021. jún. 25. 09:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy mennyi idős a terhesség.Van e keményedés?

Én szedtem mellé egy magnerotot, mikor keményedtem akkor bevettem mégegyet

2021. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
23 hetes vagyok. Este ha megfordulok van hogy begörcsöl két oldalt a hasam, meg érzem hogy a vádlim is kezd görcsölni. Ez ettől lehet? Néztem én is a Magnerotot, 5000Ft-ért, csak az ára miatt nem vettem még meg, de ha fontos akkor muszáj lesz. Van még Magne B6 itthon, de csak 4 darab, az nem tudom milyen, nekem az sztk-s orvos nem szokott túl jó tanácsokat adni, mert felületes.
2021. jún. 25. 10:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen a magnézium segít ha begörcsöl a vádlid (ilyenkor ez jellemző) Vegyél magnerotot. Tudom h drága, de a b6ól szedhetsz kiló számra, akkor se segít majd.
2021. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom abból elég napi 1 is az Elevit mellett.
2021. jún. 25. 11:53
 5/19 anonim ***** válasza:

A baba sok mindent elvesz az anya szervezetéből. Pl ásványi anyagokat is. Érdemes görcsölésnél, izomláznál beszedni plusz magnéziumot. Csak 36 héttől hagyd abba.


Nekem napi 2-őt kellett magnerotból. De sokat segített a kalcium is (itt viszontegyen mellette K+d vitamin, hogy segítse a felszívódást, és ezt sem szabad túlzásba vinni. Heti 1-2x.

2021. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tegnap beszéltem erről egy nőgyógyásszal. A 600 mg-ra amit szedek azt mondta, hogy nagyon határeset. Nyugodtan mehet 900 mg. (De több is, a túladagoláshoz kéne vagy 6000 mg.)
2021. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Elevitből nem szívódik fel a magnézium, mert a magnézium-oxid nem szívódik fel, különösen ha kalcium is van mellette, mert az is akadályozza a felszívódását. Van erről egy jó összefoglaló a neten: [link]

Az ilyen hasizom és vádligörcs viszont tipikus magnéziumhiányos görcsök. Magnerot egyetlen tablettájában csak 33 mg tiszta magnéziumtartalom van. Ehhez képest a terhes napi szükséglet 450 mg. A MagneB6-ban 48 mg van. Próbálhatsz magnézium-citrátot szedni, az általában a legolcsóbb.

2021. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm. Akkor miért van magnézium a terhesvitaminban, ha úgysem hasznosul? Hamis látszatot kelt a kismamákban és úgy érzik biztonságban vannak, meg van oldva a napi szükséglet.
2021. jún. 25. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom. Egy csomó multivitaminban rosszul hasznosuló ásványi anyag van. Biztos úgy vannak vele, hogy nem az a -57mg fog gondot okozni, meg azért a magnéziumhiány könnyen észrevehető a görcsökből és majd az orvos mond valami jobb terméket. Vannak jól hasznosuló magnéziumtípusok is, még multiban is, pl. a Trimeszterben citrát van.
2021. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A magnézium-citrátot orvos írja fel? Hétfőn megyek nőgyógyászhoz, lehet tudna ajánlani valamit a Magnerot helyett.
2021. jún. 25. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!