Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülés előtt 28 nappal...

Ha szülés előtt 28 nappal igénylem a Tgyás-t, akkor a táppénzt nem kapom tovább?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
ez számodra nem nyilvánvaló? Vagy szerinted neked jár a táppénz is meg a Tgyás is egyszerre?
2010. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem. De,ha táppénzen vagy, miért nem a szülésig vagy azon?
2010. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Negyedik babámat várom,6 éve nem dolgoztam.Idén tavasszal papíron visszamentem,és mostanáig az összegyűlt szabimat töltöttem itthon.A szabim kb.egy hónappal hamarabb jár le a szülés várható napjához képest,így vagy táppénzre kell mennem,vagy tgyás-t kell igényelnem.Ezzel nem voltam tisztában,hogy most akkor mindkettőt kaphatom-e,vagy csak az egyiket kérjem,és ha választani kell melyiket válasszam?
2010. aug. 26. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:
szüléstől menj tgyásra, akkor 6 hósig több a pénz.Az utolsó 1 hónapban pedig táppénz.
2010. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tgyást csak a már megszületett gyerek adataival lehet igényelni! Különben visszadobják az igénylést!

Tehát amíg nincs baba nincs Tgyás!

2010. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó olvass utána!

TGYÁS igényelhető a szülési szabadság idejére, melyet legkorábban a szülés várható ideje előtt 4 héttel lehet megkezdeni.

Egyébként minden esetben érvényes, hogy egyszerre csak egy ellátás igényelhető.

2010. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
táppénzről nem mehetsz tgyásra szülés előtt, csak utánna
2010. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hol van az, hogy nem lehet táppénzről tgyásra menni csak a szüléstől?

érdekelne a jogszabály, mert nem találom, köszi!

2010. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!