Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12.heti genetikai teszt?

12.heti genetikai teszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok légyszi ne kövezettek meg tudatlanságom miatt!Első gyermekemet várom lassan itt a 12.heti genetikai vizsgálat én Prena tesztre foglaltam idő pontot,ami ugye egy vérvétel.Ez a vizsgálat fedi tejles mértékben a genetikai vizsgálatot?Nem kell hozzá ultrahang?Mert tudomásom szerint a genetikai ultrahangon mérnek olyan dolgokat amik nagyon fontosak.Vagy ez a prena meg a nifty teszt olyan fejlett,hogy vérből megmondja?

2021. jún. 28. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Esetleg ha elolvasnád a Prena honlapján, hogy mi a vizsgélat menete és mit vizsgál....

Nem, a Prena egy pluszm de attól még az UH nem ártana...ugyanis a Prena nem mondja meg, hogy egy vagy két feje van a gyereknek, megvan-e mind a 4 végtagja, nem hiányzik-e a fél agya stb. Az csak kromoszómarendellenességeket szűr, abból is csak a gyakoribbakat...

2021. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%
Vért fognak venni. Ha van benne már annyi magzati dns, akkor nem kell megismételni, mert abból megállapítják, ha baj van. Egyébként nem 100%-os, de erről tájékoztatnak is. Nekem kétszer kellet elmenni, mert elsőre nem volt benne annyi.
2021. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

2. Vagyok

Előtte uh-t csinálnak persze, a 12. Hetit.

2021. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1esnek, csak kicsit kultúraltabban is fogalmazhatptt volna...


A prena, az a vérből mutatja ki a kromoszóma rendellenességeket. Ez a fele a 12hetes vizsgálatnak.


Mellette kell(ene) lennie egy ultrahangnak, ahol megnézik a babát. Tarkóredő méret, orrcsont forma, maga a baba méretei (ez alapján lövik be elvileg a kiírt dátumot is), végtagok, mehszáj, lepény elhelyezkedése... ezeket mind az ultrahanggal nézik. Ezeke a teszttel nem tudják kimutatni.

2021. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a gyors válaszokat.Akkor ha elmegyek a prena vizsgálatra de felhívom előtte a nőgyógyászom(magán) aki azthiszem ilyen genetikai vizsgálatokat nem csinál de ha ad időpontot a vizsgálat előtt egy sima uh nem eleg ugye,hogy ezt meg tudják nézni? :/ Mert ehez a vizsgálathoz nem jár uh.És a neten csak a kombinált tesztes genetikai vizsgálatot találtam ami uh-s arról meg nem olvastam jókat.Szóval most nem tudom mi tévő legyek.És tényleg bocsi a szétszortságom miatt.
2021. jún. 28. 17:09
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a második babával 2 hét múlva megyek Prena tesztre ÉS genetikai ultrahangra. Az ultrahang kötelezően ajánlott bármilyen vérvételes vizsgálatot is csináltat az ember mellette. Én egy genetikus professzorhoz megyek a Czeizel intézetbe egy pár nappal a vérvétel után genetikai uh-ra és ezzel lesz teljes nálunk a 12. heti genetikai vizsgálatok sora. A Prena önmagában nem elég, a genetikai ultrahangon pontosítanak egy csomó dolgot a babáról és nézik a fizikai tulajdonságit.
2021. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sima genetikai ultrahang a neve ennek a vizsgálatnak, a kombinált teszt egy ugyanolyan vérvétel mint a Prena csak itt arányszámokkal dolgoznak, kombináltnak pedig azért hívják mert sok helyen ultrahanggal kombóban lehet kérni.
2021. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%
A 12 hetes genetikai UH a terhesgonzoás része (amúgy benne van a kiskönyvben is...), csak kérned kellene egy időpontot a területileg illetékes terhesgondozóba vagy kürházba,a hol csinálják. De ne csodálkozz, ha 1-2 héttel előtte már időpontot se tudnak adni. De számomra elég hihetetlen, hogy fogadott dokid van, de ezt nem mondta el...
2021. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

Ha jót akarsz akkor a genetikai ultrangot magánban csináltatod, ha Prenára van pénz akkor legyen erre is mert legalább olyan fontos. A kórházban ingyenes ugyan, de futószalag, nem alapos, nem igyekeznek hogy lásd a babát és legyen fotód és sok helyen a gépek sem túl korszerűek.

Hozzáteszem tényleg az orvosodnak kellene erről tájékoztatnia, az enyém még külön azt is megmondta, hogy kihez menjek genetikai ultrahangra, így kb egy hete már van időpontom a július közepei vizsgálatra.

2021. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Istenhegyi 12.heti kombinált teszt vérvétellel elegendő?
2021. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!