Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok így csedet?

Kaphatok így csedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 9hónapja dolgozok bejelentve, július hónappal lesz 10 hónapom ledolgozva, agusztusban táppénzre kell mennem, mert nem lesz nyitva a bolt ahol dolgozom, szeptembertől folytatom a munkát.Így lenne meg a ledolgozott egy évem. Az egy éves munkaviszonyba bele számít az az egy hónap míg táppénzen leszek? Vagy még októberben is dolgoznom kell emiatt, hogy meg legyen az egy év?

Jelenleg 8hetes terhes vagyok.

Válaszaitokat elöre is köszönöm!



2021. júl. 1. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

De miért kell táppénzre menned azért mert a bolt nem lesz nyitva? Szabadságot nem lehet?

Egyébként azt hiszem hogy beleszámít hogy táppénzen vagy, viszont mivel kevesebbet kapsz akkor, így a csed összege kevesebbre fog kijönni.

2021. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha él a szerződésed szüléskor, fogsz csedet kapni. A táppénz nem rontja az összeget, mert a rendes fizetést veszik alapul.
2021. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A főnökömék így akarnak spórolni, hogy abban a hónapban ne kelljen nekik fizetniük..
2021. júl. 1. 09:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont táppénzre venni a legtöbb orvos nem fog csak úgy, indok nélkül. Ha pedig mégis kiírnak, mert megfűzöd, hogy írjon ki veszélyeztetett terhesként, 9-es (vagy 8-as, most nem emlékszem) kóddal, utána már, ha szeretnél, vagy szeretné a munkáltató, se mehetsz vissza dolgozni.
2021. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom egyből az első vizsgálat után táppénzre akart küldeni, mert boltban dolgozom,ahol egyedül vagyok és minndent én csinálok. Csak én erősködtem, hogy még dolgoznom kell.

De ha nem mehetek vissza az húzós. Na meglátjuk, lehet, hogy felajánlom nekik, hogy kifizetjük a járulékot, csak maradjak bejelentve..

2021. júl. 1. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Időben nem számít bele a táppénz, hisz él alatta a munkaviszony (különben a táplénz sem jarna)

Összegben azthiszem a 8as kód beleszámít, a 9es nem..


Ha elmész 1 hónap táppenzre, azt kalkulald bele, hogy a háziorvos, hacsak nem jófej, nem fog kiírni ok nélkül. Ugyanis ezt hívják táppénz csalásnak. Ő 8as kóddal ír ki.


A nődoki kiír simán, veszelyeztetettként, de ő 9es kóddal. Azzal meg ha kiírnak, az szülésig tart....

2021. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Ja és azt hozzáteszem, ki nem rúghat a főni...

Terhes vagy, védett vagy.

A csedet is neki kell majd intéznie.

2021. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Mi van a szerződésedben? Határozott idejű, vagy határozatlan? Ha határozatlan, ahhoz így, hogy terhes vagy, már nagyon-nagyon alapos indok kell, hogy ki tudjon rúgni, mivel egyébként terhes nőt nem szabad kirúgni, védi a törvény. Ha határozott idejű, és pont lejár, mielőtt szülnél, akkor sajnos nem fogsz juttatásokat kapni (csed, gyed), mindegy, mióta dolgozol ott.

Egyes munkáltatók ilyenkor azzal próbálkoznak, hogy aláiratnak felmondási papírt a terhes nővel. Ne írj alá semmi ilyesmit.

2021. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!