Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnatok segiteni? Akkor most...

Tudnatok segiteni? Akkor most en is kaphatok csed-et?

Figyelt kérdés

Most jottem ra,hogy total ossze vagyok zavarodva. A lenyeg:

38 hetes terhes vagyok, egyetemista. 2018 oszi-2019 tavaszi felevem aktiv volt.

2019-2020 teljes taneveben passziv feleven vagyok,illetve jelenleg is,mivel a virus miatt megengedett meg egy passzivalas,mert a 2020 oszit nem szamitjak bele. Munkaviszonyom nincs,csupan 1-1,5 ev diakmunka.

Ferjem masfel eve lassan,hogy dolgozik.

Baba nemsokara megszuletik. Azt terveztuk,hogy fel eves koratol apuka menne gyedre,illetve mellette dolgozna is. En eddig valamiert azt hittem,hogy szuletesetol fel eves koraig gyest kapok majd,ami 20on par ezer ft. Rajottem,hogy az gyed utan van😅 Most akkor fel eves koraig csupan csaladi potlek + csaladai adokedvezmeny lesz, vagy masra is jogosult vagyok? Biztositott vagyok szuletesem ota,megneztem ugyfelkapun,mivel az egyetem passziv felev alatt is biztosit tb-t. Vagy ez nem szamit bele?


2020. dec. 15. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a diplomás gyedre. Nem tudom, a passzív félév számít-e, de azt talán kaphatsz.

Ha nem, akkor az első fél évben kaphatsz gyest, aki nem jogosult csedre/gyedre, annak szüléstől az jár.

2020. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek diplomas gyedet,azert sem,mert addigra fixen nem leszek ra jogosult,illetve ferjem a maxot kapna,jo a fizetese,a diplomas kevesebb lenne. Koszi,epp most sikerult nekem is utana kutakodnom,hogy valszeg gyest azt kapok majd en is. :)
2020. dec. 15. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csed-et biztos nem! Csak ha lenne élő munkaviszonyod...stb.

A diplomás gyed mért nem jó?

A kb 84ezer(diplomás gyed) több mint a 25 ezer(gyes)

2020. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Diplomas gyed fel eves koratol van,nem? Mint a sima gyed is,amit parom igenyel majd meg.
2020. dec. 15. 21:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve ahogy olvasgatok, ha januarban igenyelnem, csak 9 honapnyi aktiv hallgatoi jogviszonyom van 2 eves intervallumban, passzivot nagyon ugy tunik, nem veszik figyelembe. Azert utanajarok,hogy hogy jonnenk ki legjobban. Koszonom a valaszokat!
2020. dec. 15. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

A szülés napjától jár....de úgy néz ki az aktív hallgatói jogviszony óta sok idő telt el.

3-as voltam

2020. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!