Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatti barnázás...

A terhesség alatti barnázás milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előre is bocsánat, ha nagyon hülyeség a kérdésem.. de milyen a terhesség alatti barnázás? Pár csepp barna folyadék?


Azért kérdezem, mert most vagyok 8 hetes és 3 napos, 2 hete voltam orvosnál már volt szívhang. Tünetem az a mellfájdalom és néha egy kis rosszul lét, de semmi durva.


Szoktam mindig tisztasági betét használni, és észre vettem ma, hogy nem maradt teljesen fehér. Picit mintha sárgás/barnás lenne az egész betét. De semmiképp sem nevezném folyásának se cseppesnek se semmi, hanem inkább mintha “koszos” lenne, nem tudom rendesen elmagyarázni :/

Egyébként kb. ezerszer voltam pisilni ma, és amikor megtöröltem magam semmi barna vagy más színű folyadékot nem láttam, a papír nem színeződött el semennyire.


Azért aggódom ennyire mert az előző terhességem missed ab lett, pont így a 8-9-edik héten, semmi tünet, csak ultrahangon látta az orvos. Az előzmények miatt néztek progeszteron szintet is és azzal is minden rendben volt.


Szerintetek emiatt el kellene mennem orvoshoz holnap?


2021. júl. 6. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első trimeszterben nekem is volt ilyen barnázás. Voltam vele orvosnál, annyit mondott, hogy rengetegszer előfordul a terhességek során és ha nincs fájdalom vagy vérzés akkor nincs semmi gond.
2021. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen 1-2x. Ez nem a barnázás. Azt felismernéd szerintem, ne aggódj. Olyan mintha meg akarna jönni, csak nem sikerül neki. Konkrétan barna, vagy rozsdavörös színe van. (Az sem biztos, hogy bajt jelent, nekem például állandóan egy elpattanó hajszálértől van havi 1 hét barnázás. Már kezdem megszokni.)

Előfordul ilyen, hogy így elszíneződik terhesség alatt a hüvelyváladék, max ha gyakori jelenség, akkor nézesd meg hogy tuti nem valami fertőzés-e. De annak talán más jelei is lennének.

2021. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 7. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem hematóma miatt volt vérzésem, aztán barnázás. Olyasmi volt, mint amikor elmúlik a menstruációm, napi 1-2x barnás foltok voltak a betéten. A picit sárgás folyás nem gond, úgy tudom, persze amíg nincs mellette más panaszod.
2021. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen sárgás szürkés a folyásom mióta terhes vagyok. Az orvos azt mondta normális, csak ne legyen szaga, ne fájjon vagy viszkessen. De bármilyen folyás lehet. Én is megijedtem az elején, azt hittem a sárga szín miatt, hogy kevés vér keveredik bele.

Aztán 10. héten 3 napig pecsételtem, na az már egyértelműen vér volt. Nem lehet összetéveszteni!

13 hkm

2021. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!