Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi egy 23 hetes magzat...

Mennyi egy 23 hetes magzat mérete? Cm,g? A baba egészsége kapcsolatban áll a pocak növekedésével?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most lesz az első babánk a férjemmel, 23 hetes terhes vagyok, 21 cm és 525 g-os a babánk, kisfiú. Mindenki megjegyzi,hogy milyen kicsi a hasam, nem is látszik, hogy terhes vagyok. Biztos túl kicsi a baba, kellene járjak többet az orvosomhoz, mert biztos van valami baj.

Havonta járok kontrolba és nagyon rosszul esnek ezek a megjegyzések.

Igazuk lehet vagy csak rossz indulatú kommentek.

164 cm vagyok és 70 kg. Lehet ezért nem látszik nagyon a hasam, meg széles a csípőm is.



2021. júl. 7. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget mondanak. A hasad méretének semmi köze a baba jóllétéhez. Az én hasamon hat hónaposan vették észre mások hogy terhes vagyok, pedig vékony vagyok, és semmi baja a babának, a mérete is jó. De hát magas is vagyok, széles a csípőm is, el tudott bújni. A has mindenkinél egyedi, hogy mikor mekkora. Bőven elég havonta nőgyógyászhoz járni, ha gyakrabban kell, azt majd ő mondja meg, nem a random okoskodók. Ha nem mondta hogy baj lenne, akkor nincs baj! Jól van a babád. (De ha nem lenne jól, akkor se a hasad méretéből derülne ez ki...)
2021. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na most kérdem én. Kinek hiszel?

A szembe jövő Jóska Pistának karöltve Julcsikának akiknek 0 szakmai értelme, de firtatják amiért nincs bálna méretű hasad..

vagy az orvosnak aki havi rendszerességgel megnéz és nyugtázza, hogy MINDEN RENDBEN?

2021. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

27 hetes terhes vagyok. Akkora a hasam, mint a fiammal a 20.héten...

Makk egészséges a babám.

2021. júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Baromság a fiammal óriás hasam volt, nagy baba is lett 4.5 kg. Lányom második kisebb has és így is 4 kg volt. A picivel alig volt hasam a 20.hétig a barinőmnek meg már akkora volt mint aki mindjárt szül, egy héttel volt előttem, az én fiam született nagyobb súllyal, mérettel. Azon is múlik hol fekszik a baba.
2021. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasad mérete függ magaságodtol,csipőd keskeny vagy széles.hasad mérete nem befolyásolja babád méretét.attol,hogy hasad kicsi attol babdá egészséges
2021. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a baromságot, el ne hidd! Nekem 23 hetesen egyáltalán nem volt hasam, szülni is úgy mentem, olyan kicsi hassal, mint más nőnek kb. 6 hónaposan van. Lányom normál súllyal született, van előnye ennek, nem kellett nagy hasat cipelni, egy striám se lett. Igazából csak hülye nőktől hallottam ezt a "kicsi a hasad az baj" dumát, látott kb. 30 nőgyógyász, kórházban voltam terhesen sokat, a dokik szerint ez csak alkati kérdés, nem minden nőnek van hatalmas terheshasa.
2021. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Átèrzem a helyzetedet teljesen, engem is idegesítenek ezzel. 38 hetes terhes vagyok, a hasam kb akkora mint másnak a 27-8-ik héten. Múltkor egy ismerős megállított és megkérdezte mikorára vagyok kiírva. Mikor megmondtam, végignézett rajtam és fintorogva azt mondja, nem baj, majd megnőttök... Szivesen pofán csaptam volna 😄

Nekem tökéletes így, hogy kicsi hasam van, baba egészséges, megfelelő méretű. Én eddig még nem lettem csíkos, mindent meg tudok csinálni a hasamtól, nem kell a férjemnek borotválnia a lábamat és hasonlók. Ne hallgass a bunkókra.

2021. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és tapasztalatokat. Tényleg idegesít ez a dolog, de ha ez telljesen normális a baba meg egészséges akkor minek hallgassak a rossz megkegyzésekre. Inkább törődök a saját dolgommal.

Köszi a válaszokat ☺

2021. júl. 8. 08:22
 9/13 anonim válasza:
Én 24 hetes terhes vagyok, nekem sincs nagy hasam, meg is jegyzik, de nem érdekel. A babának meg van a normál súlya. Nem kell velük foglalkozni.
2021. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Nálam meg pont ellenkezőleg volt. Ahhoz képest, hogy úgy néztem ki mint aki ikreket vár 39. héten a babám mérete teljesen átlagos lett. 157cm és 62 kiló voltam az elején, terhesség végére 75 lettem, ami le is ment az első 2 hónapban. Valamint egy ismerősünk másfél hónappal előbbre járt a terhességével, mint én, neki kicsi pocija volt, de a babája hasonló méretekkel született mint a miénk.

Meg még volt is egy kellemetlen sztorink: Vendégségben voltak nálunk meg még egy másik pár is. Akkor még pocakosak voltunk, de már nem volt olyan messze a szülés. A másik pár férfi tagja kérdezte tőlünk, hogy mire vagyunk kiírva, aztán mikor elmondtuk kiült a döbbenet az arcára, majd megjegyezte nekem: De hát neked mennyivel nagyobb a hasad! Tök gáz volt nekem, de szerintem a barátnőmnek is..

2021. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!